ایران در طول تاریخ با تهاجم‌های فرهنگی متعدد مواجه شده است

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: کشور ایران در طول تاریخ به ویژه پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایرانی، با تهاجم های فرهنگی متعدد غربی مواجهه شده است.
دکتر حسین کچویان؛ عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور، در ویژه برنامه بزم اندیشه که با حضور جمع کثیری از فرهنگیان، نخبگان و فعالان فرهنگی، در موسسه جوانان آستان قدس رضوی برگزار شد با اشاره به اینکه سند ۲۰۳۰، اول در قالب یک بیانیه بود ولی مسئولان آن را به یک سند تبدیل کردند، اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران در ابتدای شکل گیری با یک منطق صحیح در برابر نهادهای بین المللی ایستادگی کرد و آن منطق صحیح این بود که اغلب قوانین آنها با روح اسلام ناسازگار بود و در آن مستکبران جهانی بر عموم مردم تسلط داشتند.

مشکلات جزیی و کلان سند ۲۰۳۰
وی افزود: سند ۲۰۳۰ دارای مشکلات جزئی و کلان زیادی است و خیلی از قوانین آن با اصول و حد و مرزهای زندگی فردی و اجتماعی اسلامی متغایر است.
به گفته دکتر کچویان کشور ایران در طول تاریخ به ویژه پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایرانی، با تهاجم های فرهنگی متعدد غربی مواجهه شده است و در برخی مواقع این تهاجم‌ها برای کشور ما مشکل ایجاد کرده لذا با اجرای سند ۲۰۳۰ این مشکلات مضاعف خواهد شد.

مزیت‌های سند ملی تحول بنیادین آموزش و پرورش
وی با طرح این سوال که چه ضرورتی دارد تا ما این سند را اجرایی کنیم؟، به مزیت‌های سند ملی تحول بنیادین آموزش و پرورش اشاره و عنوان کرد: سند ملی تحول بنیادین آموزش و پرورش توسط نخبگان کشورمان تهیه و تنظیم شده است و هنوز مسئولان در بحث نهادینه کردن آن فعالیت چشمگیری و مهمی نکرده‌اند، حال چگونه به سند ۲۰۳۰ اعتماد و آن را امضاء کرده‌اند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور تصریح کرد: اگر کسی نسبت به مسائل و سندهای نهادهای بین المللی آگاهی نداشته باشد، یقینا سند ۲۰۳۰ را راهکار مناسبی برای پیشرفت جامعه و کشور می پندارد، در حالی که در باطنِ این سند، بویی از کرامت انسانی و جامعه، به آن شیوه ای که اسلام معرفی کرده وجود ندارد.

ناسازگاری ۲۰۳۰ با قوانین اسلام
وی با بیان اینکه سند۲۰۳۰، صد در صد شر نیست ولی بدی‌های آن خیلی بیشتر از خوبی‌های آن است، اذعان کرد: کلیت این سند با روح اسلام و انقلاب اسلامی ناسازگار است.
دکتر کچویان در ادامه از قانونی نبودن روند امضاء این سند سخن به میان آورد و با اشاره به اینکه اجرای سند ۲۰۳۰ خیانت به کشور است، ابراز کرد: این سند به صورت شفاف و جدی مجاری قانونی را طی نکرده است.
وی افزود: بحث سند ۲۰۳۰ از ابتدای آذرماه جدی شد و در ایام انتخابات به اوج خود رسید و یقینا در روزهای آتی رسانه‌های غربی از آن حمایت خواهند کرد، حساسیت این قضیه باعث شد تا رهبری در دیدار فرهنگیان این موضوع را مطرح و آن را مور نقد و بررسی قرار دهند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور با اشاره به اینکه سند ۲۰۳۰ از ابتدا تا انتها بر مسئله زنان و کودکان تمرکز کرده است، گفت: هدف اصلی سند ۲۰۳۰ رفع محرومیت و دفع ظلم از زنان و کودکان جهان نیست، بلکه آنها می خواهند سبک زندگی غربی، آزادی های جنسی و مسائل مختلف را در سطح جهان عادی جلوه دهند و برای نهادینه کردن این هدف، نیروی انسانی تربیت کنند.
وی با اشاره به اینکه سند ۲۰۳۰ مبتنی به آموزش مسائل مادیگرایی و عدم باور به آخرت است، اظهار کرد: اجرای سند ۲۰۳۰ با تحفظ امکان پذیر نیست، زیرا تحفظ با روح این سند در تضاد است و نهادهای بین المللی، قوانین مخالف با روح سند ۲۰۳۰ را قبول ندارند.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

الگوی امنیتی *