حجت الاسلام پژمان فر: موج اسلام خواهی اقصی نقاط دنیا را فراگرفته است/تئوری نگاه به بیرون با شکست مواجه شد

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) موج اسلام خواهی سراسر دنیا را در برگرفت و به همین جهت دشمنان، اسلام هراسی و اسلام ستیزی را در دستور کار قرار دادند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موسسه جوانان آستان قدس رضوی، حجت الاسلام نصر اله پژمانفر عصر امروز در ویژه برنامه «عهد روح الله»، گرامیداشت سالروز ارتحال امام خمینی(ره) در تربت حیدریه که به همت موسسه جوانان آستان قدس رضوی برگزار شد، اظهار کرد: امروز در اقصی نقاط دنیا جریان اسلام و انقلاب اسلامی مخاطبین زیادی را در مسیر خود جذب کرده و جائی در جهان نیست که آثاری از این حرکت الهی مشاهده نشود.
وی تصریح کرد: جریان اسلام خواهی در جهان اوج گرفته و جبهه استکبار با ترس از فراگیری آن موج اسلام هراسی را با ابزار و امکانات مختلف در دستور کار قرار داده و دائم در حال برنامه ریزی است.
پژمانفر، اسلام خواهی را از مهمترین شاخصه های مکتب امام دانست و افزود: امام به حقیقت اسلام باور داشت و بر اساس آموزه های دینی نهضت بزرگ انقلاب اسلامی را پایه ریزی و تنها راه نجات بشریت را پیاده سازی تعالیم دینی عنوان کرده بود و تا پایان عمر لحظه ای از این آرمان عقب نشینی نکرد.
نماینده مردم مشهد در مجلس، اعتماد به مردم و استفاده از ظرفیت ملت در همه عرصه های کشور را دومین ویژگی بارز امام عنوان کرد و گفت: امام راحل به توانمندی های داخل بویژه مردم اعتماد داشت و بر تکیه بر این ظرفیت ها مشکلات مختلفی همچون تهدیدات، تحریمها و ۸ سال جنگ تحمیلی را مدیریت کرد.
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: امروز تئوری نگاه به بیرون و التماس آمیز با شکست مواجه شده و اعتماد برخی عناصر به دشمن حاصلی جز بی اعتمادی بیشتر نداشته است.
وی اظهار کرد: برخی افراد با این تئوری که می توان مشکلات اقتصادی کشور را با مذاکره و تعامل با امریکا حل کرد تمام توان خود را برای تحقق این تئوری بسیج و تلاش فراوانی در این مسیر کردند اما امروز دیگر کسی نمی تواند ادعا کند که مذاکره مشکلات را برطرف می کند، زیرا ثمره آن را همگان دیدند.
نماینده مردم مشهد در مجلس خاطر نشان کرد: در شرایطی که در نگاه خیلی از افراد دین در حوزه فردی کاربرد دارد اما، امام راحل دین مبین اسلام را از حوزه فردی به عرصه اجتماع اورد و حاکمیت دینی در اجتماع را بر مسائل فردی ترجیح می داد.
وی اضافه کرد: امام بر دین مداری و اسلام محوری در جامعه تاکید داشت، اما امروز برخی افراد در داخل کشور حتی ضروریات اسلام را رعایت نمی کنند و معتقدند که راه نجات کشور تنزل از اسلام است، این چنین افرادی در خط اسلام نیستند و مبانی امام را قبول ندارند.
وی اظهار کرد: برخی از کسانی که مسئولیت مهم در کشور دارند در کمیسیون فرهنگی مجلس بیان می کنند حجاب اجباری در کشور یک اشتباه است و به دنبال ادبیات دیگری هستند، این نگاه بر اساس مبانی اسلام نیست.
رئیس کمیسین فرهنگی مجلس بیان داشت: امام راحل استقلال و آزادی را بر اساس مبانی دینی و چارچوب اسلام قبول داشت و امروز برخی می خواهند از اسلامیت عبور کنند، زیرا نجات کشور را تنزل از اسلام می داند، کما اینکه آموزه ها و تعالیم دینی است که بشریت را به سعادت خواهد رساند.

یادآوری می شود؛ ویژه برنامه «عهد روح الله» از ۱۱ الی ۱۶ خردادماه، به همت موسسه جوانان آستان قدس رضوی و شبکه جوانان رضوی، همزمان با ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) در ۶۰ نقطه از کشور برگزار شد.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

الگوی امنیتی *