امام (ره) روحیه مقاومت در مقابل استکبار را در کالبد ملت دمید

امام جمعه سبزوار در «عهد روح الله»، با برشمردن قسمتهایی ازمبانی مکتب سیاسی امام ( ره ) گفت: یکی از شاخص های مهم ، قرین بودن دین و سیاست و اداره امور کشور بر اساس ارزش ها و احکام اسلامی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موسسه جوانان آستان قدس رضوی، حجت الاسلام غلامرضا مقیسه، امام جمعه سبزوار در بزرگداشت بیست و هشتمین رحلت ملکوتی امام رحال (ره) گفت: اعتقاد به نقش مردم از دیگر شاخص هاست و البته امام روحیه شهامت و مقاومت مقابل استکبار را در کالبد ملت دمید.

حجت الاسلام مقیسه ادامه داد: شاخص دیگر مکتب سیاسی امام (ره) جایگاه ولایت فقیه در مهندسی نظام جمهوری اسلامی به عنوان دیده بان و نگهبانی از حرکت کلی نظام و پاسداری ارزشهای اسلامی و جلوگیری از انحراف بود.

وی افزود: عدالت اجتماعی نیز از مهمترین خطوط سیاسی امام (ره) بود که در سه قوه و نهادهای اداری باید مورد توجه قرار بگیرد.

حجت الاسلام مقیسه با گرامیداشت قیام ۱۵ خرداد ۴۲ نیز گفت: قیام ۱۵ خرداد سرآغاز انقلاب اسلامی است که سه پایه اصلی آن امام، مردم و دین بودند .

وی با اشاره به اینکه امام (ره) دین و احکام اسلامی را در خطر می دید، افزود: ماهیت قیام ۱۵ خرداد استقلال طلبی و قطع دست اجانب از کشور بود و بذر انقلاب اسلامی را در دلهای مردم کاشت .

یادآوری می شود؛ مراسم مردمی «عهد روح الله» با محوریت بازخوانی اندیشه‌های رهبر کبیر انقلاب به همت موسسه جوانان آستان قدس رضوی به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار می‌شود.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

الگوی امنیتی *