حضور کاروان خدام در کشورهای مختلف جهان موجب جذب قلوب بیشتری به امام رضا(ع) می شود

دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) گفت: حضور کاروان خدام بارگاه منور رضوی با عنوان «زیر سایه خورشید» در مناطق مختلف جهان، موجب جلب و جذب قلوب بیشتری نسبت به حضرت ثامن‌الحجج (ع) در آینده می‌شود.

حجت‌الاسلام محمدحسن اختری در گفت‌وگو با خبرنگارما اظهار کرد: احیای شعائر دینی در جامعه امروز از هر راه معقول، منطقی و شرعی امر پسندیده‌ای به شمار می‌رود و باید به منظور آشنایی هرچه‌ بیشتر مردم با معارف دینی زمینه‌سازی شود.

دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) ادامه داد: حرکت کاروان‌های «زیر سایه خورشید» که از سوی آستان قدس رضوی آغاز شده و اکنونی یک انسجامی به خود گرفته است، امر شایسته‌ای به شمار می‌آید که طی آن علامت، پرچم و یادمان حضرت رضا(ع) در نقاط مختلف بهانه ارادت و برگزاری مراسم جشن دهه کرامت می‌شود.

وی ایجاد دلبستگی خاص نسبت به امام هشتم (ع) را از نتایج حضور کاروان خدام امام رضا(ع) برشمرد و گفت: این امر سبب می‌شود افرادی هم که شناختی نسبت به حضرت رضا(ع) ندارند، با مشاهده این پرچم سیره و معارف رضوی را جست‌وجو کنند.

حجت‌الاسلام اختری در ادامه با تأکید بر ضرورت معرفت‌افزایی به دنبال اجرای چنین طرح‌هایی افزود: به دنبال این ارتباط عاطفی و قلبی باید معرفت‌افزایی در دستور کار قرار گیرد و تنها به پرچم‌گردانی اکتفا نشود. مطلوب است در کنار این حرکت‌ معنوی، مراکز فرهنگی دینی ایجاد و مجموعه‌ کتاب‌هایی در مورد سیره رضوی و ائمه اطهار(ع) به زبان‌‌‌های دیگر برای علاقه‌مندان ارائه شود.

وی ارائه فیلم، مستند و فعالیت‌های فرهنگی هنری از این دست را از جمله دیگر اقداماتی عنوان کرد که می‌توان به واسطه آن بر تأثیرگذاری این حرکت افزود و تاکید کرد: این اقدام، موجب جلب و جذب قلوب بیشتری نسبت به حضرت ثامن‌الحجج در آینده می‌شود.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

الگوی امنیتی *