حضور کاروان‌های خدام امام رضا(ع) در مناطق مختلف به مثابه بارش رحمت رضوی است

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین با بیان اینکه حضور کاروان‌های «زیر سایه خورشید» در مناطق مختلف به مثابه بارش رحمت رضوی است، ابراز امیدواری کرد: این حرکت معنوی در نفوس مردم تأثیرگزار باشد.

به گزارش ستادخبری دهمین دوره جشن‌های مردمی و بین‌المللی «زیر سایه خورشید»، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در دیدار خادمان آستان مقدس علی بن موسی الرضا(ع) ضمن قدردانی از حضور خدام رضوی در استان قزوین اظهار کرد: حضور معنوی شما عزیزان در مناطق مختلف شبیه بارش رحمت رضوی است که نصیب استان قزوین شده و امیدوارم در نفوس مردم تاثیر داشته باشد.

وی ادامه داد: امام رضا(ع) و خواهر و برادر ایشان سه سفر (هجرت) داشتند که در سه خط جغرافیایی رخ داد و از نظر معنایی مکمل یکدیگر بود.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین اضافه کرد: سفر امام رضا (ع) به مشهد، سفر حضرت معصومه (س) به قم و سفر حضرت احمد بن موسی (ع) به شیراز هرکدام در سه خط سیر ادامه پیدا کرد و مانند یک چشمه جاری توانست دل‌های مردم ایران را از نظر دینی و معنوی آبیاری کند.

وی همچنین افزود: یکی از دلایلی که در جهان اسلام کشور ایران به عنوان پایگاه امامت و ولایت شناخته شده است به دلیل سه سفر فرهنگی از سوی امام رضا (ع) و خاندان ایشان است، این محوریت موضوعی است که تکلیف خادمان حرم رضوی را در سفرهای خود مشخص می‌کند.

آیت‌الله عابدینی با بیان اینکه تکلیف خادمان حرم رضوی همان رسالت ائمه در نشر مباحث دینی و قرآنی است، ابراز کرد: استمرار این سفرها در مناطق محروم کشور و حتی کشورهایی که از نعمت حضور امام بی‌بهره بوده‌اند، زمینه‌ای است تا مردم با فرهنگ ائمه آشنا شوند.

وی ابراز کرد: در سفرهای خادمان به شهرهای مختلف باید به سیره امام رضا (ع) تأسی کرده و معارف ایشان را به مردم منتقل کنید.

امام جمعه قزوین اضافه کرد: امام رضا (ع) در زمان استقبال مردم نیشابور از ایشان، از فرصت به دست آمده به نحو احسن استفاده کردند و با بیان حدیث سلسله الذهب، بحث امامت و ولایت را در کنار توحید مطرح کردند و فرمودند شرط دینداری قبول ولایت است.

وی با اشاره به اینکه قرآن و اهل بیت (ع) بدون هم ناقص است، گفت: امروز داعشی‌ها با نام و توسل به آیات قرآن به دستور استکبار جهانی در حال کشتار مسلمانان هستند. همه ما وظیفه داریم مردم را به قرآن و عترت در کنار یکدیگر دعوت کنیم.

وی توجه دادن مسلمانان به سرنوشت دیگر مسلمانان جهان را از وظایف خادمان حرم رضوی برشمرد و ابراز کرد: امروز نباید هیچ کس از سرنوشت مردم غزه، بحرین، یمن، لبنان، سوریه و عراق غافل باشد و باید با حضور در هر منطقه‌ای این مباحث برای مردم روشنگری و تبیین شود تا به دغدغه آنها تبدیل شود.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

الگوی امنیتی *