میزبانی خانواده شهید اهل سنت هرمزگانی از خدام امام رضا(ع)

اعضای کاروان خدام امام رضا(ع) «زیر سایه خورشید» در راستای تکریم خانواده شهدا با حضور در منزل شهید اهل سنت شهرستان جاسک، با خانواده شهید «آذر آیین» دیدار کردند.

به گزارش ستاد خبری دهمین دوره جشن‌های مردمی و بین‌المللی «زیر سایه خورشید»، خادمان امام رضا(ع) که پرچم سبز رنگ و مطهر بارگاه ملکوتی حضرت شمس الشموس را با خود حمل می کردند، با حضور در منزل شهید «آذر آیین» از شهدای مفقودالاثر دوران هشت سال دفاع مقدس جامعه اهل سنت، نسبت به جایگاه رفیع خانواده معظم این شهید و بزرگداشت یاد و خاطره وی ادای احترام کردند.

با حضور خدام رضوی به همراه پرچم متبرک صحن و سرای حضرت علی بن موسی الرضا(ع) و قرائت صلوات خاصه آن حضرت، عطر روح‌نواز حرم مطهر و صفای زیارت مضجع شریف ضامن آهو در منزل شهید ساری و جاری شد.

حجت الاسلام عباس گلستانی، مبلغ کاروان خدام حرم رضوی در این دیدار ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، اقتدار، امنیت و توسعه کنونی ایران اسلامی را مدیون جانفشانی شهدا و صبوری خانواده معزز شاهد برشمرد.

وی با یادآوری اینکه شهدا به ما نیاز ندارند بلکه این ما هستیم که محتاج عنایت شهیدان هستیم، افزود: امروز بر همگان فرض است که ضمن زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، خانواده های شهدا را نیز گرامی بدارند.

این کارشناس دینی در ادامه به تشریح محورهای مهم سفر کاروان زیر سایه خورشید پرداخت و گفت: ترویج فرهنگ و سیره رضوی، آشنا نمودن هرچه بیشتر مردم اقصی نقاط کشور به ویژه نسل جوان با شخصیت نورانی امام رضا(ع) و تبیین فلسفه زیارت ائمه اطهار(ع) و زیارت از راه دور ازجمله این اهداف است.

حجت الاسلام گلستانی همچنین با اشاره به اتحاد و همدلی شیعه و اهل سنت، خاطرنشان کرد: در دوران دفاع مقدس که دشمن، جنگ را بر کشور و ملت ما تحمیل کرد، شیعه و سنی در کنار و دوشادوش همدیگر از کیان ایران اسلامی دفاع کردند که نمونه آن وجود این شهید سرافراز از جامعه اهل سنت است.

سپس کاروان خدام رضوی با حضور در منازل شهیدان «شهروزی» مفقودالاثر و «روشنی»، با خانواده معظم این دو شهید شیعه نیز دیدار و از آنان دلجویی کردند.

کاروان خدام بارگاه منور رضوی از پنجم مردادماه وارد استان هرمزگان شده و تا ۱۳ مردماه در این استان حضور دارد. این کاروان با سفر به شهرها، بخش ها و روستاهای مختلف استان هرمزگان ضمن دیدار با مردم و فراهم کردن زمینه زیارت از راه دور، برنامه های متنوع فرهنگی، اجتماعی و محرومیت زدایی را اجرا می کند.

یادآور می‌شود، امسال برای دهمین سال همزمان با دهه کرامت، با حضور خادمان رضوی، جشن های مردمی «زیر سایه خورشید» با هدف ایجاد نشاط معنوی در اقصی نقاط ایران اسلامی و ۳۴ کشور جهان برگزار می شود.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

الگوی امنیتی *