۱۲۵ زوج جوان در بخش سندرک میناب زندگی خود را در کنار خدام امام رضا(ع) آغاز کردند

به مناسبت دهه کرامت و از سلسله برنامه‌های جشن‌های مردمی «زیر سایه خورشید»، جشن ویژه زوج‌های جوان با حضور خدام رضوی در بخش سندرک شهرستان میناب برگزار شد.

به گزارش ستادخبری دهمین دوره جشن‌های مردمی و بین‌المللی «زیر سایه خورشید»، در آیین جشن جاری زندگی که با حضور بیش از ۲ هزار نفر از اهالی سندرک در دبیرستان ۷ تیر این بخش برگزار شد، ۱۲۵ زوج جوان در قالب جشن های زیر سایه خورشید، آغاز زندگی مشترک خود را جشن گرفتند.

این برنامه با هدف ترویج فرهنگ ازدواج آسان و همچنین ارائه آموزش به زوج های جوان در راستای یادگیری و ارتقای مهارت های زندگی به ویژه سبک زندگی رضوی از سوی دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی استان هرمزگان تدارک دیده شده بود.

حجت‌الاسلام ابراهیم گلستانی، کارشناس مذهبی اعزامی کاروان خدام حرم رضوی در این آیین ضمن تبریک دهه کرامت، به تشریح سبک زندگی رضوی پرداخت و با استناد به حدیثی نبوی، گفت: در اسلام هیچ بنایی نزد خداوند، دوست داشتنی تر از بنای ازدواج نیست.

وی به فضیلت ازدواج اشاره و خاطرنشان کرد: در حدیثی از رسول گرامی اسلام نقل شده است که «دو رکعت نمازی که فرد متأهل (و دارای همسر) می‌خواند از دو رکعت نمازی که یک مجرد می‌خواند بهتر است.»

این کارشناس مذهبی با اشاره به آثار و اهمیت ازدواج در سلامت فردی و اجتماعی، عنوان کرد: دور نگه داشتن مؤمن از فساد و فحشا، جبران کمبودهای طبیعی زن و مرد، نزدیک‌تر شدن به کمال الهی و دست یابی به آرامش روحی بخشی از آثار ازدواج است.

وی در ادامه با بیان اینکه ازدواج، زن و مرد را از آلودگی به گناه، باز می‌دارد، تصریح کرد: ازدواج هم چون دژی است که زن و مرد را در برمی‌گیرد و از دین و ایمان آنان پاسداری می‌کند.
حجت‌الاسلام گلستانی با انتقاد از بالا رفتن سن ازدواج، یادآور شد: در مکتب اسلام برای همه دوره‌های سنی افراد برنامه‌ریزی شده است از این رو هنگامی که دختر و پسر به رشد عقلی و جسمی رسیدند، باید ازدواج کنند و غفلت از این سنت الهی پیامدهای ناگواری را به دنبال دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به رعایت مرز محرم و نامحرم در ارتباطات تأکید کرد و افزود: متاسفانه امروزه در برخی خانواده ها شاهد رفتارهای هنجارشکنانه و دور از ارزش‌های اخلاقی و اسلامی هستیم، مرزهای محرم و نامحرمی گسیخته شده که ادامه این روند سرنوشت شومی را به دنبال خواهد داشت.

حجت‌الاسلام محمود نکویی از روحانیون بخش سندرک نیز با خوشامدگویی به خادمان حضرت رضا(ع)، به تبیین عشق و ارادت مردم منطقه نسبت به ساحت قدسی اهل بیت به ویژه امام رضا(ع) پرداخت و گفت: به زودی جهیزیه این ۱۲۵ زوج به همت کمیته امداد و با همکاری خیرین تأمین و اهدا می‌شود.

قرائت دسته جمعی میثاق‌نامه و صلوات خاصه امام رضا(ع)، مدیحه سرایی سیداسماعیل میدان شاهی از مداحان حرم مطهر علی بن موسی الرضا(ع) و مولودی خوانی مجتبی عابدینی از مداحان اهل بیت عصمت و طهارت در استان هرمزگان، برگزاری کارگاه آموزشی سبک زندگی، پهن کردن سفره رزق امام رضا(ع) و پذیرایی از شرکت کنندگان از دیگر برنامه های این جشن بود.

کاروان خدام حرم رضوی از پنجم مردادماه وارد هرمزگان شده و تا ۱۳ مرداد در این استان حضور دارد. این کاروان با سفر به شهرها، بخش ها و روستاهای مختلف استان هرمزگان ضمن دیدار با مردم و فراهم کردن زمینه زیارت از راه دور، برنامه های متنوع فرهنگی، اجتماعی و محرومیت زدایی را اجرا می کند.

یادآور می‌شود، امسال برای دهمین سال همزمان با دهه کرامت با حضور خادمان رضوی، جشن های مردمی «زیر سایه خورشید» با هدف ایجاد نشاط معنوی تحت عنوان ۳۰۰ برنامه در ۱۶۰ نقطه از استان هرمزگان و اقصی نقاط ایران اسلامی و ۳۴ کشور جهان برگزار می شود.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

الگوی امنیتی *