گزارشی از محصولات و تولیدات فرهنگی زیر سایه خورشید

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موسسه جوانان آستان قدس رضوی، یکی از بخش‌های ‌مربوط به جشن‌های مردمی زیر سایه خورشید، محصولات و تولیدات فرهنگی در موسسه جوانان آستان قدس رضوی است که با هدف مفاهیم و پیام رضوی در داخل و خارج ار مرزها پخش می‌شود. سراغ حجت فقیه؛ مدیر تولید موسسه جوانان آستان قدس رضوی می‌رویم و از او می‌خواهیم درباره محصولات زیر سایه خورشید، بیشتر توضیح دهد.

 

ماندگاری

در ابتدا این طور می‌گوید: محصولات زیر سایه خورشید توسط خادمان رضوی در اکثر نقاط جهان برای انتقال مفاهیم و پیام رضوی پخش می‌شود و یک حرکت فرهنگی و سیاسی است که در راستای برنامه‌های زیر سایه خورشید انجام می‌شود.

برای انتقال پیام به مخاطب نیاز به یک نشانه است، این را فقیه می‌گوید و ادامه می‌دهد:  همراه داشتن سوغات و محصولات فرهنگی برای برقراری ارتباط با مخاطب لازمه خادمان رضوی است و یک اصل مهم در تولید محصولات رضوی ماندگاری است.

در ادامه می‌گوید: با توجه به سابقه محصولات در دوره های گذشته امسال هم مثل سال‌های گذشته نمک و نبات پخش شده است با این تفاوت که کیفیت نوع بسته بندی‌ها بهتر شده  است و مقدار آن افزایش یافته است. در حال حاضر نمک‌های اهدایی به کاروان‌ها، بالغ بر ۲ میلیون نفر و نبات ۳۰۰ هراز نفر است.

 

محصولات ویژه

فقیه از محصولات ابتکاری و خاص جشن‌های مردمی و بین المللی زیر سایه خورشید در موسسه جوانان آستان قدس رضوی می‌گوید: امسال محصولات تازه‌ای به لیست تولیدات موسسه جوانان اضافه شده است که به این شرح می‌باشد. حرز امام رضا(ع)، دعایی است که ایشان توصیه کرده‌اند همراه خود داشته باشید و سند آن در مفاتیح الجنان است. ما این حرز را در یک کیسه چرمی قرار داده‌ایم. ادامه می‌دهد: محصول ابتکاری دیگرمان اشاره به سنگی است که در حطرم مطهر رضوی به کار رفته است. ما از مشابه این سنگ استفاده نموده‌ایم و آن را نگین کرده‌‌ایم و داخل جعبه زیبایی قرار داده‌ایم. از دیگر محصولات، پوسترهای کارت پستالی است که با استفاده از عکس‌های درجه یک از  گنبد حرم مطهر امام رضا(ع) آماده شده است و پوسترهای نفیس دیگری که در ابعاد بزرگتر ارائه شده است.

محصول دیگر یک تندیس سرو  فیروزه‌ای است که روی آن با مس «یا علی ابن موسی الرضا(ع)» نوشته شده است و مخصوص حوزه بین الملل تولید شده است.

 

کودک و نوجوان

این مقام مسئول از دیگر محصولات برای رده‌های سنی کودک و نوجوان می‌گوید: برای گروه سنی کودک، تصاویری رنگی و زیبا از داخل حرم روی برگه تصویر سازی شده است و قسمتی از آن برای نقاشی کودک خالی گذاشته شده است و برای مخاطب نوجوان، کتاب قدر خودت را بدان با سرفصل هایی مثل بیشتر فکر کنیم، من کیستم و….ارائه شده است.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

الگوی امنیتی *