وداع با پیکر شهید دفاع مقدس در هیئت نوجوانان رضوی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موسسه جوانان آستان قدس رضوی، اختتامیه پنجمین دوره طرح «هفت روز در بهشت» با محوریت آموزشی،معرفتی و تفریحی در شامگاه دوشنبه در موسسه جوانان آستان قدس رضوی برگزار شد.

این طرح با حضور نوجوانان دانش آموز نخبه پایه های نهم ، دهم و یازدهم از سراسر کشور برگزار شد و با برگزاری بیست و یک کلاس آموزشی در هردوره در موضوعات مختلفی همچون اعتقادی و بصیرتی به کار خود پایان داد.

در این دوره که به «طرح ولایت نوجوانان» مشهور است از مربیان حوزوی که دوره های تخصصی ارتباط با مخاطب نوجوان را گذرانده اند استفاده شود
موسسه جوانان آستان قدس رضوی متولی اجرای این دوره بود.

همچنین در این طرح که از هجدهم مرداد ماه تا بیست و هشتم شهریور ماه برگزار شد دانش آموزان نخبه از اردوهای تفریحی در مجموعه های آبی مشهد مقدس، اردوگاه فرهنگی تربیتی امام رضا(ع) و موزه آستان قدس حرم مطهر بهره مند شدند.

در برنامه اختتامیه این دوره با پیکر مطهر شهید «حسن سلیمانی» که پس از سی و چهار سال تفحص شده است، وداع شد.

سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین روح الله رضائی تهرانی دیگر بخش برنامه های این مراسم بود. استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به محدودیت زمان عمر انسان ها در دنیا و ضرورت استفاده بهینه از فرصت های کم یاب گفت: در زیارت عاشورا جمله «خدایا این زیارت را آخرین زیارتم قرار نده» اشاره به تضمین نبودن عمر آدمی دارد و این نکته را به ما گوشزد می کند تا بهترین استفاده ها را از فرصت های محدود عمر خویش بکنیم.

حجت الاسلام رضائی با اشاره به داستان ملاقات امام حسین(علیه السلام) با عبید الله جوفی و درخواست کمک و همراهی حضرت از وی افزود: در این ملاقات عبید الله از پذیرش دعوت امام حسین(علیه السلام) به یاری ایشان سرباز زد اما پس از وقوع واقعه کربلا بسیار گریست و فریاد «یا لیتنا کنا معکم» سر داد. همچنین در عصر عاشورا و در آخرین لحظات دو نفر از لشکر مقابل امام در مدت بسیار اندکی به صف یاوران ایشان پیوستند و عاقبت به خیر شدند. این واقعیات تاریخی تکرار پذیر نبودن برخی فرصت ها را به ما یادآوری می کنند.

وی خاطر نشان کرد: باید در این فرصت ها اعمال خوب را تبدیل به عادت کنیم اما مراقب باشیم این عادت ها برای ما عادی نشود.

استاد حوزه و دانشگاه احترام و اطاعت از پدر و مادر را از گنجینه های اسرار الهی دانست و گفت: جلب رضایت پدر و مادر انسان را در همه زمینه های زندگی موفق می کند و در غیر این صورت شکست در عرصه های مختلف زندگی حتمی می باشد. مراعات حال والدین همچون خشم نگرفتن بر آنان حتی در مواقع مورد ظلم واقع شدن دو بال رسیدن به ملکوت عالم هستند.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

الگوی امنیتی *