اجرای طرح «رسم حسینی» در ۳۰۰ مدرسه استان

مدیرعامل موسسه جوانان آستان قدس رضوی از اجرای طرح «رسم حسینی» در ۳۰۰ مدرسه استان خراسان رضوی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موسسه جوانان آستان قدس رضوی، مجتبی مختاری تصریح کرد: با توجه به اولویت و نیاز برنامه های تربیتی و معرفتی در حوزه نوجوانان یکی از سیاست‎های اصلی موسسه جوانان آستان قدس رضوی، برنامه‎ریزی در این حوزه است.

وی در ادامه تصریح کرد: در همین راستا با توجه به نقش موثر مربیان در حوزه مسائل تربیتی نوجوانان و با هدف تبیین نیازمندی‌های فکری و عملیاتی، دوره تربیت مربینوجوان و جوان در تابستان امسال برگزار شد.

مدیرعامل موسسه جوانان آستان قدس رضوی با اشاره به اجرای طرح« رسم حسینی» در دهه اول محرم تاکید کرد: با توجه به خلاء موجود در حوزه تبلیغ معارف دینی نوجوانان که متاسفانه برای هیچکدام از دستگاه‎های دولتی و غیردولتی تعریف شده نیست، موسسه جوانان آستان قدس رضوی با همراهی چند گروه جهادی فعال در این زمینه اقدام به اجرای این طرح کرده است.

مختاری با اشاره به برگزاری دوره‏های تربیت مربی در حوزه نوجوان و جوان در تابستان امسال افزود: ۱۲۰ نفر از پذیرفته‎شدگان این دوره به همراه ۷۰ مبلغ دیگر در قالب گروه‎های جهادی با عنوان طرح «رسم حسینی» به ۳۰۰ مدرسه استان اعزام شده و در کلاس‎های درس دانش‌آموزان به تشریح قیام اباعبدالله الحسین(ع) و چرایی اشتیاق یاران حضرت سیدالشهداء(ع) برای شهادت در این راه می‌پردازند .

مجتبی مختاری در ادامه گفت: در این طرح یک مسابقه به نام «قدر خودت را بدان» در ۲۱ هزار نسخه طراحی و چاپ شده است که در پایان به برگزیدگان این مسابقه به قید قرعه، کمک هزینه سفر به کربلای معلی اهدا خواهد شد.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

الگوی امنیتی *