برگزاری اولین دوره عالی تربیت مربی جوان و نوجوان در کشور

‍مدیرعامل موسسه جوانان آستان قدس رضوی از برگزاری اولین دوره عالی تربیت مربی در حوزه جوان و نوجوان در کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موسسه جوانان آستان قدس رضوی، مجتبی مختاری تصریح کرد: با توجه به خلاء فرهنگی- تربیتی موجود در حوزه نوجوان و جوان، موسسه جوانان آستان قدس رضوی با درک وضع موجود و برنامه‎ریزی مدون و پیشرفته به‎طور جدی در این حوزه ورود پیدا کرده است.

وی در ادامه تاکید کرد: ورود به حوزه نوجوان و جوان و ارتباط گیری موثر با این قشر، نیازمند کسب مهارت‎های خاص و ویژه‌ای است که تنها با شناخت دنیای آنان این مهم امکان‌پذیر خواهد بود، در همین راستا موسسه جوانان آستان قدس رضوی علاوه بر اجرای طرح‎‏های آموزشی ویژه نوجوان و جوان، اقدام به برگزاری دوره‏‎های تربیت مربی در این حوزه نموده است.

مدیرعامل موسسه جوانان آستان قدس رضوی گفت: همزمان با تجربه موفق دوره تربیت مربی اردویی حوزه نوجوان و جوان که در تابستان امسال برگزار شد، برنامه‎ریزی و طرح‎‏ریزی جهت اجرای یک دوره عالی تربیت مربی در حوزه جوان و نوجوان آغاز شد که در ثبت نام اولیه بالغ بر ۶۰۰ نفر از طلاب و دانشگاهیان برای شرکت در این دوره اعلام آمادگی کردند.

مختاری با اشاره به قبولی ۲۰۰ نفر از داوطلبان در مصاحبه اولیه تصریح کرد: این دوره در ۵ سطح «عمومی»، «تکمیلی ۱»، «تکمیلی ۲»، «تخصصی» و «ویژه» برنامه‎ریزی شده است که داوطلبان پس از گذراندن موفق هر دوره به سطح بالاتر انتقال می‎یابند.

وی با بیان اینکه این دوره به صورت آزمایشی و برای اولین بار در سطح مشهد در حال برگزاری است تاکید کرد: موسسه جوانان آستان قدس رضوی با استفاده از اساتید مجرب استانی و کشوری در این دوره‎ها، اولین دوره عالی تربیت مربی جوان و نوجوان را در سطح استان برگزار می‎کند و در مرحله بعد به دنبال برنامه‎ریزی کشوری برای این دوره تربیت مربی است.

مدیرعامل موسسه جوانان آستان قدس رضوی تاکید کرد: کار در حوزه نوجوانان حساسیت‎های بسیاری دارد که با مطالعات و پژوهش‏های انجام شده، محتوای مناسب فکری برای این گروه سنی توسط اساتید موسسه جوانان آماده شده است و در اختیار این مربیان متخصص در حوزه جوان و نوجوان قرار خواهد گرفت و این می‎تواند آغازگر تحول جریانی در حوزه پرورش فکری نوجوان و جوان باشد.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

الگوی امنیتی *