نماینده ولی فقیه در استان همدان: افزایش اثرگذاری اقدامات فرهنگی با بهره‌گیری از ظرفیت تشکل‌های مردمی

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان گفت: با بهره گیری از ظرفیت تشکل های مردمی، بدون شک اثرگذاری اقدامات و فعالیت های فرهنگی افزایش می یابد.

به گزارش ستاد خبری اجلاسیه بین المللی جوانان رضوی، آیت الله غیاث الدین طاها محمدی که به منظور شرکت در گردهمایی تشکل های مردمی همکار آستان قدس رضوی به مشهد سفر کرده است، در بدو ورود به فرودگاه شهید هاشمی نژاد اظهار کرد: استفاده از ظرفیت جوانان در انجام امور فرهنگی آستان قدس رضوی یک نقطه قوت به شمار می رود که در سال های اخیر شاهد این مسئله هستیم.

وی با اشاره به حدیثی از امام علی(ع) در خصوص واگذاری امور به جوانان افزود: اگر در سایه برگزاری کنفرانس ها و دوره های آموزشی همانند اجلاسیه جوانان رضوی، دانسته های لازم در اختیار نسل جوان قرار گیرد، دیگر نیازی نخواهد بود که دست آنان گرفته شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: با به کارگیری ظرفیت تشکل های مردمی و جوانان ولایی در فعالیت های فرهنگی و معنوی، اثرگذاری اقدامات چندین برابر خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به اجرای موفق طرح کاروان های زیر سایه خورشید بیان کرد: حضور خدام بارگاه منور امام رضا(ع) در مناطق و کشورهای مختلف اقدام پسندیده ای است که زمینه وحدت جهان اسلام و نشر معارف رضوی را فراهم می کند.

حجت الاسلام محمدی گفت: با شناختی که از آیت الله رئیسی تولیت آستان قدس رضوی دارم، قطعا در آینده شاهد توسعه بیش از پیش فعالیت های فرهنگی برای ترویج سیره رضوی در سطح بین المللی خواهیم بود.

وی خاطرنشان کرد: با اینکه حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) به عنوان غریب الغربا شناخته می شوند اما انوار ملکوتی آن حضرت باید بر کل جهان اسلام بتابد و همگان از وجود بابرکت ایشان بهره مند شوند.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

الگوی امنیتی *