آیت‌الله وافی: اقبال بینظیر مردم به آستان حضرت رضا(ع)، مسئولیت آفرین است

آیت‌الله ابوالقاسم وافی نماینده مردم یزد در مجلس خبرگان گفت: اقبال عمومی به آستان حضرت رضا(ع) بینظیر است، هیچ نهاد مشابهی را در ایران نداریم که تا این حد مورد اعتماد باشد و این امر برای آستان قدس مسئولیت آفرین است.

به گزارش ستاد خبری اجلاسیه بین المللی جوانان رضوی، آیت الله وافی ضمن بیان اینکه اساس جمهوری اسلامی، مسئله ولایت است، گفت: اساس ولایت وقتی مشخص میشود که مردم با آن آشنا شوند. حضرت رضا(ع) نیز خورشید ولایت در ایران اسلامی و همهجا هستند.

وی افزود:یکی از برکات معرفت به ایشان شناخت ولایت خواهد بود. متاسفانه هیچکس توجه و دغدغه لازم برای اینکه مردم به حضرت رضا(ع) معرفت کنند را آنطور که شایسته است ندارد. نماینده مردم یزد در مجلس خبرگان رهبری درباره همراهی تشکلهای مردمی با طرح زیر سایه خورشید گفت: این حرکت برکات زیادی دارد، خصوصا در قشر جوان موثر است.

آیت الله وافی در ادامه گفت: در مقابل این جریانهای دینی، شاهد هجمههای بسیار جریان فرهنگی ابتذال هستیم که نمود آن را در فضای مجازی میبینیم. دشمن میخواهد مردم را از حریم ولایت دور کرده و نقش ولایت را در زندگی مردم کم کنند. در چنین شرایطی یکی از بهترین کارها در آستان قدس همین فعالیت هاست، چراکه حریم حضرت رضا(ع) جایگاه ولایت است و همه مردم به آن علاقه دارد و منحصر به مردم ایران و شیعیان نیست.

تولیت سابق مسجد جمکران در ادامه تصریح کرد: البته در شروع هر حرکتی ممکن است نواقصی و مکثهایی وجود داشته باشد، با این وجود وقتی جریان مسیر خود را پیدا میکند مشکلات و هم کاستیها برطرف می شود؛ اصل این امر که جوانان با ولایت آشنا شوند جزو وظایف اولیه ماست و جای تعلل ندارند.

وی در ادامه ضمن بیان اینکه قطعا آستان قدس رضوی باید در راستای راهبری این تشکلها فعالیت کند، گفت: اقبال مردم از همه طبقات به آستان قدس در ایران منحصر به فرد است، ما در ایران نهادی را همچون آستان قدس نداریم که اینچنین مورد توجه مردم باشد و این امر مسئولیت آستان قدس را سنگین میکند.

آیت الله وافی به بیان خاطرهای از مرحوم علامه طباطبایی پرداخت و گفت: ایشان تعبیری داشتند که من امروز معنای آن را می فهمم؛ علامه طباطبایی قبل از پیروزی انقلاب در جمعی از طلاب میفرمود: «این جمعیتی که به مشهد میآید؛ برای توجه به حضرت رضا(ع) به دلخواه میآیند؛ اگر این جمعیت دست کشورهای خارجی بود چه ها که نمیکردند!».

وی در ادامه افزود: طبق فرمایش علامه، مردمی که به زیارت حضرت رضا(ع) میآیند آمادگی دریافت مفاهیم الهی را دارند اما ما برای آن ها برنامه ای نداریم، چهل سال قبل علامه این حرف را بیان می کردند، مردمی که به زیارت حضرت رضا(ع) میآیند از تمامی اقشار جامعه هستند با فرهنگها و فکرهای مختلف اما زیارت حضرت رضا(ع) چون به دلخواه مردم است بهترین بستر برای تبلیغ معارف اسلام را فراهم میکند.

نماینده مردم یزد در مجلس خبرگان در پایان خاطر نشان کرد:. آستان قدس یک جایی است که بعد از انقلاب به فرمایش امام پایتخت معنوی ایران است، وظیفه آستان قدس با توجه به ماموریتی که مقام معظم رهبری به آیت الله رییسی دادند این است که ارتباط همه طبقات مردم با آستان حضرت رضا(ع) افزایش پیدا کند.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

الگوی امنیتی *