حضور بیش از ۲۰ هزار نوجوان در اردوهای اردوگاه فرهنگی تربیتی امام رضا(ع)

در یازده ماه ابتدایی سال ۹۶ بیش از ۲۰ هزار جوان و نوجوان در برنامه ها و اردوهای تربیتی اردوگاه فرهنگی تربیتی امام رضا(ع) حضور یافتند.

به گزارش پایگاه اطلاع‎رسانی موسسه جوانان آستان قدس رضوی، در راستای تدبیر تولیت معظم مبنی بر راه اندازی اردوگاه فرهنگی تربیتی امام رضا علیه السلام و با توجه به تاکیدات ایشان در خصوص ایجاد مجموعه‌ای برای معرفت افزایی و گسترش فرهنگ رضوی در بستری با نشاط و مفرح برای مخاطبان نوجوان و جوان این اردوگاه در اسفندماه سال ۹۵ آغاز به کار کرد.

مهمترین وجه تمایز این اردوگاه با دیگر اردوگاه های کشور برگزاری اردوهای برنامه محور برای نوجوانان و همراهی مربیان تربیتی و کارآزموده با ایشان است؛

اردوگاه امام رضا علیه السلام با مشارکت صاحب نظران و اساتید ضمن تامین زیرساخت‌های اردوگاهی؛ طراحی برنامه ها و همچنین همراهی مربیان توانمند اردویی ، مجموعه‎ای شاخص و ممتاز هم از حیث زیرساخت و سخت افزار و هم از حیث اجرای برنامه ها و برگزاری اردوهای تخصصی نوجوانان آماده کرده است.

باید در نظر داشت، در ۱۱ ماه گذشته ۲۰ هزار و ۷۳۹ نوجوان و جوان از مجموعه‎ها و شهرهای مختلف همچون مدارس، مساجد، هیات مذهبی، کانون های فرهنگی، تشکل های دانشجویی از ….. استان کشور از برنامه ها و اردوهای ارائه شده در اردوگاه فرهنگی تربیتی امام رضا علیه السلام استفاده کرده‌اند.

آمار موجود نشان می‎دهد، از ۲۰ هزار و ۴۹۳ نفر پذیرش شده در این اردوگاه طی ۱۱ ماه گذشته ، ۸ هزار و ۲۲۷ نفر دختر و ۱۲ هزار و ۵۱۲ پسر در این مجموعه حضور داشته اند، همچنین بالغ بر ۵ هزار نوجوان از دیگر شهرستان‎های کشور طی ۱۰ ماه به جهت استفاده از امکانات این اردوگاه به مشهد سفر کرده‎اند.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر

یک دیدگاه

 1. علی محمد

  ۱۳۹۶-۱۲-۰۷ در ۳:۵۴ ب.ظ

  سلام علیکم
  خداقوت

  مجموعه ی ما در شهریور ۱۳۹۶ در این اردگاه شرکت کردند، اما علی رغم تعریف های زیادی که از این اردوگاه شنیده بودیم و از نفس اجرای این طرح به برکت انتصاب مدبرانه ی امام خامنه ای خیلی خوشحال هستیم، طبق بازخوردی که دریافت کردیم برنامه های اردوگاه بچه های ما را حتی شصت درصد هم راضی نکرده بود.
  اکثرا به ما می گفتند که این برنامه ها مناسب بچه های کوچکتر از ۱۵ سال است.
  من خودم در اردوگاه حضور نداشتم اما چیزی که از لابلای حرف بچه ها برداشت کردم، این بود که رفتار مسئولین اردوگاه با بچه ها، دوستانه نبوده و ارتباط و رفاقتی بین مسئولین اردوگاه و بچه ها به منظور تاثیرگذاری روی مخاطب شکل شکل نگرفته بود. بازی ها قالب خوبی دارند ولی روح نشاط و دوستی بین مسئولین و مهمانان کم است یا وجود ندارد.
  فکر می کنم که شاید این، به خاطر سازمانی و اداری بودن آستان قدس و مسئولین اردوگاه است که مسئولین حقوق محور و چارت محورند. این بزرگترین آفت انقلاب اسلامی بعد از دفاع مقدس است.

  لذا خواهش می کنم روی این نکات، فکر، کار و مجاهدت گردد. و همچنین به شخص تولیت آستان قدس برسد.

  ما تجربه ای هم داشتیم که بسیار موفق بود.
  اردوی فصل رویش در اردوگاه شهر بابلسر بسیار تجربه ی خوبی بود. در عرض دو روز، ارتباط و رفاقت بچه ها با کادر این اردوگاه آنچان برقرار شد که با یکدیگر انس روحی پیدا کردند. می توانید با مسئولین این مجموعه، ارتباط گرفته و حتی از کادر این مجموعه ی کاملا انقلابی و مخلص در اردوگاه امام رضا(ع) استفاده کنید. البته اگر تا کنون ارتباط نگرفته اید و از تجربیاتشان استفاده نکرده اید.

  والسلام علیکم و علی عبادالله الصالحین

  پاسخ دادن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

الگوی امنیتی *