ترم اول باشگاه فرهنگی تربیتی دختران نوجوان آغاز شد

باشگاه فرهنگی تربیتی دختران، ترم اول خود را با حضور ۷۵ نفر از نوجوانان دختر ۱۳ و ۱۴ ساله آغاز کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موسسه جوانان آستان قدس رضوی، نوجوانان این باشگاه پس از شرکت در اردوهای طرح من یک ملکه‌‌ام و مصاحبه حضوری برای شرکت در باشگاه فرهنگی تربیتی دختران نوجوان پذیرفته شدند.

این طرح که درطول ۴ ترم ۳ ماهه برگزار می‌شود، ترم اول آن از نیمه بهمن آغاز شده و تا نیمه اردیبهشت ادامه دارد.

موضوع کلی ترم ابتدایی، مهارت تفکر است که هر هفته طی جلسه‎هایی چهارساعته در قالب بازی و کارگاه و اقدامات و عملیات های اجتماعی به نوجوانان آموزش داده می‌شود.

این طرح تدریس محور نیست نیست بلکه محورهای اصلی آن در قالب کارهای کارگاهی و بازی به نوجوانان انتقال داده می‌شود.

علاوه بر مهارت تفکر، مهارت های مورد نیاز دوران نوجوانی مثل کار گروهی، تفکر خلاق، اعتماد به نفس، عزت نفس، مسوولیت پذیری، ارتباط موثر، مدیریت زمان، مهارت انتخاب و مشارکت پذیری در این طرح به نوجوانان آموزش داده می‌شود.

برنامه های باشگاه دختران با ۷ مربی هر هفته پنج شنبه ها در یک بازه ۴ ساعته در موسسه جوانان آستان قدس رضوی برگزار می‌شود.علاوه بر این اردوهای علمی و اجتماعی، گردش های علمی. فرهنگی، تفریحی و بازی در طول هر ترم در مکان ‌های مختلف اجرا می‌شود.

باشگاه فرهنگی تربیتی دختران نوجوان سعی می‌کند با همراهی والدین و با ایجاد فرصت های ناب و متفاوت امکان تجربه و بروز استعدادها و توانمندی ها دختران را به وجود بیاورد.

هدف این باشگاه توسعه فردی نوجوانان است تا دختران نوجوان کسب تجربه استعدادها توانمندی های خود را کشف و سپس ارتقا دهند.

این طرح یک ساله قرار است با خدمات آموزشی کارگاهی، موقعیت محور، مشاوره ای از راه دور موجب رشد و توسعه فعالیت ها و استعداهای نوجوان در زمینه مهارتی و آموزشی شود.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

الگوی امنیتی *