دوره کشوری تربیت مربی جوان و نوجوان افتتاح شد

دوره تربیت مربی کشوری جوان و نوجوان با حضور دکتر جمیله سادات علم الهدی افتتاح شددوره تربیت مربی کشوری جوان و نوجوان با حضور دکتر جمیله سادات علم الهدی افتتاح شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موسسه جوانان آستان قدس رضوی، به همت موسسه جوانان آستان قدس رضوی دوره کشوری تربیت مربی جوان و نوجوان با حضور ۱۵۰ نفر از بانوان و آقایان از سراسر کشور در مشهد مقدس افتتاح شد.

جمیله سادات علم الهدی، استادیار دانشگاه شهید بهشتی خاطرنشان کرد: تعلیم و تربیت اسلامی بر حس مسئولیت شخصی و تقویت حس آن استوار است که برای آن به امام زنده نیاز داریم.

وی تاکید کرد: آموزه های دینی و مقدس تعالیم ائمه ما با مفهوم منجی سازگار نیست؛ اساس بحث ما منجی نیست اما در تفکرغربی می‌خواهند منجی را منتقل کنند در حالیکه از نظر ما اساسا انتظار حضور،امامت و ظهور حضرت متکی بر تهذیب و ادراک نفس، کنشگری اجتماعی، فعالیت و جهاد ماست.

علم الهدی افزود: تعلیم و تربیت باید بر مهارت های اجتهادی متمرکز شود و آن را در فرد تقویت کند که فرد بتواند در لحظه تشخیص دهد چه چیزی مانع رسیدن به خدا است و چه چیزی عامل رسیدن است.

با توجه به نقش موثر مربیان در حوزه تربیتی نوجوان و با هدف تبیین نیازمندی‌های فکری و عملیاتی آنان، موسسه جوانان آستان قدس رضوی پس از برگزاری موفق ۵ دوره آموزشی تربیت مربی در مشهد، دوره کشوری تربیت مربی نوجوان و جوان را برنامه‎ریزی کرده و در حال اجراست. ثبت نام در این طرح از اواخر بهمن ماه ۱۳۹۶ شروع شد و پس از شرکت داوطلبان در مصاحبه مجازی ۱۵۰نفر برای شرکت در اولین دوره کشوری تربیت مربی جوان و نوجوان انتخاب شدند که منتخبین برای گذراندن دوره از ۱۲ اردیبهشت ماه در مشهد مقدس به مدت ۹ روز حضور داشته و میهمان موسسه جوانان آستان قدس رضوی می‎شوند.

در این دوره برای پرورش مربیان تخصصی نوجوان و جوان در سراسر کشور روزانه ۸ ساعت برنامه آموزشی تدارک دیده شده است که کلاس‌های آن در موسسه جوانان برای بانوان و در مجتمع اقامتی امام رضا(ع) برای آقایان برگزار می‌شود.

سرفصل های آموزشی در ۳ سرفصل کلی مهارت‎های فردی مربی،مهارت‎های تربیتی و شناخت مخاطب نوجوان با موضوعات خودشناسی، بایسته های تعلیم و تربیت در اسلام،  هدف گزاری و چشم انداز نویسی، ارتباط موثر، جایگاه اخلاق در برنامه‌های تربیتی، روانشناسی نوجوان، مهارت تفکر و اثر طب و تغذیه در تربیت  و اصول طراحی یک برنامه مطلوب تربیتی اشاره کرد.
استفاده از اساتید مطرح تربیتی کشور، اضافه شدن منتخبان به شبکه مربیان، صدور گواهی پایان دوره از سوی موسسه جوانان آستان قدس رضوی، حضور در برنامه‌های مرتبط با نوجوان موسسه به عنوان استاد و اعطای نشان خادمیاری حضرت رضا علیه‌السلام به برگزیدگان از جمله مزایای این دوره است.

ثبت نام دوره کشوری تربیت مربی نوجوان و جوان از سراسر کشور با استقبال چشمگیری روبه رو شد که در نهایت بیش از یک هزار و ۳۷۰ نفر به صورت مجازی در این طرح ثبت نام کردند که پس از بررسی رزومه‎ها و انجام مصاحبه مجازی از این میان ۱۵۰ نفر (۸۰ خانم و ۷۰ آقا) پذیرفته شدند.

از شرایط و ویژگی‏‎های متقاضیان این طرح، سن۲۰ تا ۳۵ سال ، داشتن حداقل مدرک سطح یک حوزه و یا کارشناسی دانشگاه، حداقل دارای ۲ سال سابقه تجربه کار با مخاطب نوجوان و همچنین قبولی در مصاحبه مجازی بوده است.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

الگوی امنیتی *