جمهوری اسلامی و نظام ولایی آن، بهترین نسخه برای پیشرفت و امنیت است

نشست عمومی پویش ملی «چله انقلاب» با حضور دکتر محمد حسین رجبی دوانی، مورخ و پژوهشگر تاریخ اسلام پنجشنبه ۱۴ بهمن ۹۵  در مسجد جامع صاحب الزمان عج یاسوج با موضوع پیروزی انقلاب اسلامی و دهه فجر برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موسسه جوانان آستان قدس رضوی، محمدحسین رجبی دوانی در جمع نمازگزاران یاسوجی در مسجد صاحب‌الزمان(عج) این شهر با تبیین دستاوردهای انقلاب و نظام مبتنی بر ولایت اظهار کرد: بعد از رحلت پیامبر تاکنون تنها دوره‌ای که نظام ولایی حاکم شده در نظام جمهوری اسلامی بوده است.

این مورخ و پژوهشگر تاریخ اسلام در ادامه اظهارات خود افزود: متأسفانه بعد از رحلت پیامبر، جهان اسلام به این موهبت بزرگ بی‌توجهی کرد و راه سعادت خود را بست.

رجبی دوانی بیان کرد: در طول ۲۵۰ سال که امامان معصوم به صورت مستقیم و رو در رو در میان مردم بودند استفاده‌ای از برکت حضور آن‌ها نشد و همه آن‌ها با این که سن زیادی هم نداشتند به شهادت رسیدند.

این پژوهشگر تاریخ اسلام شأن حکومت ولایی را همانند شأن حکومت امام معصوم دانست و گفت: بهترین امت برای اطاعت از ولی در همه دوران بعد از دوره پیامبر مردم ایران در دوره کنونی بوده‌اند.

رحبی دوانی با اشاره به این که مردم دوره حضرت علی(ع) بعد از ۲۵ سال خانه‌نشینی، آن حضرت را بر اساس خلافت و نه بر اساس ولایت به حکومت برگزیدند، تصریح کرد: حضرت علی(ع) در دوره ۲۵ سال خانه‌نشینی و اقداماتی که انجام می‌شد بارها بیان می‌فرمود که خار در چشم و استخوان در گلو دارم اما در دوره حکومت ۴٫۵ ساله خود بارها آرزوی مرگ می‌کرد.

رجبی‌ دوانی در ادامه با ربط دادن جریانات صدر اسلام به جریانات کنونی در جهان اسلام تصریح کرد: قیام کشورهای عربی مانند مصر و لیبی به این دلیل به شکست منجر می‌شود که آن‌ها حکومت ولایی نداشتند و سرنوشت کشور بعد از انقلاب به دست ولی سپرده نشد.

وی گفت: نمونه آن در کشور مصر است که مرسی باید بعد از انقلاب به داخل قفس بیفتد و در مقابل فرزند حسنی مبارک خود را آماده برای کاندیداتوری ریاست جمهوری مصر کند.

این مورخ و پژوهشگر تاریخ اسلام گفت: در حکومتی که ولایت در رأس قرار دارد حزب‌الله همیشه پیروز است و می‌بینیم که ملت حزب‌اللهی ایران و حکومت ولایی در کشورمان اجازه نمی‌دهد علی‌رغم میل همه استکبار جهانی که خواهان برچیده شدن سوریه به عنوان محور مقاومت هستند، این اتفاق رخ دهد.

این مورخ و پژوهشگر تاریخ اسلام با بیان اینکه جمهوری اسلامی و نظام ولایی آن بهترین نسخه برای پیشرفت و ایجاد امنیت است افزود: امروز امن‌ترین کشور دنیا ایران است.

وی مشکلات درونی کشور را دستاویزی برای هجمه استکبار به کشور دانست و گفت: دلیل ناکارآمدی‌ها علاوه بر دشمنی استکبار غارتگران بیت‌المال هستند که نباید اجازه دهیم با عملکرد آن دستاوردهای حکومت ولایی نادیده گرفته شود.

رجبی دوانی تصریح کرد: متأسفانه در داخل کشور عده‌ای جاهل به جای افتخار کردن به دستاوردهای نظام ولایی جمهوری اسلامی به سمت آمریکا غش و ضعف می‌کنند و آن قدر این عده جاهل هستند که انتخاب شدن ترامپ یا کلینتون برای آن‌ها اهمیت دارد.

در این مراسم از خانواده شهید مدافع حرم شهید ستار اورنگ و همچنین از خانواده شهید روحانی دفاع مقدس شهید عباس آزادی و نیز از دو نفر از چهر های شاخص استان جناب آقای سیدمسعود پرهیزگاری و آیت اله ملک حسینی تقدیر شد.

یادآوری می شود؛ پویش کشوری «چله انقلاب»؛ به منظور ارائه مجموعه ای از نمایشگاه ها، همایش ها و برنامه های ترکیبی ویژه بزرگداشت سی و هشتمین سالگرد انقلاب اسلامی برگزار می گردد که با هدف معرفی کامل اهداف و دستاوردهای آن واقعه عظیم در سراسر کشور و به صورت چرخشی در شهرهای منتخب از تاریخ ۳۰ دی ماه تا سالروز پیروزی انقلاب اسلامی برگزار خواهد شد. تمام این فعالیت ها با محوریت شبکه جوانان رضوی و همت و توان مجموعه ها و تشکل های انقلابی و با حضور همه اقشار مردم انجام می شود.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

الگوی امنیتی *