انقلاب اسلامی هندسه سیاسی منطقه را بر هم زد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: انقلاب اسلامی هندسه سیاسی منطقه را بر هم زد و یک هندسه سیاسی جدید برپا کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موسسه جوانان آستان قدس رضوی، جواد کریمی قدوسی در جمع مردم بندرعباس دستاوردهای انقلاب اسلامی را طی ۳۸ سال گذشته باارزش دانست و اظهار داشت: به برکت انقلاب اسلامی و دستاوردهای ۳۸ ساله این انقلاب است که در منطقه به‌عنوان قدرت اول هستیم.

وی که در نشست عمومی «چله انقلاب» سخن می گفت، به اقدامات برخی از سران کشورهای غربی در مقابل ایران اشاره کرد و در ادامه افزود: توهین یک عنصر خارجی به هر شخصی یا به هر نحوی باشد، یعنی توهین به مردم و توهین به کل ایران، ملت ایران هزینه‌های مادی و معنوی زیادی را برای اینکه بتواند اقتدار خود را به‌دست بیاورد، خرج کرده‌اند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برخی در داخل از کشور به‌دنبال جداسازی انقلاب اسلامی از جمهوری اسلامی هستند، امام خمینی(ره) پایه انقلابش را از سال ۴۲ برای مبارزه با آمریکا و اسرائیل بنا کرده است که این همان رسالت اسلام است.

کریمی قدوسی عنوان داشت: انقلاب بزرگترین گره ایران را باز کرد که آن همان فراری دادن شاه بود که قبل از پیروزی انقلاب اسلامی شش هزار مستشار آمریکایی در ایران حضور داشتند و شاه بدون اجازه آمریکا و انگلیس کوچکترین حرکتی انجام نمی‌داد و اگر امروز بر سر میز مذاکره درخصوص برجام با آنها رفتیم، این فقط به خواست ملت ایران بود و فشارهای بیگانگان و استکبار جهانی نبود.

وی با اشاره به وجود ولایت فقیه در نظام مقدس جمهوری اسلامی یادآور شد: ولایت فقیه ضددیکتاتوری است و امام رحمت‌الله علیه به این موضوع اشاره داشتند و به معنای کلمه نظام جمهوری اسلامی از مردم‌سالاری و آزادی مردم دفاع خواهد کرد و با قدرت جلوی همه توطئه‌ها ایستادگی می‌کند.

این نماینده مجلس به دستاوردهای فرهنگی انقلاب اسلامی اشاره کرد و اظهار داشت: یکی از بزرگترین دستاوردهای فرهنگی انقلاب اسلامی این بود که مبارزه و استکبارستیزی را به مردم ایران بازگرداند.

وی اضافه کرد: این انقلاب اسلامی بود که دوباره قدرت مبارزه و مقاومت را به فلسطین برگرداند و با ایستادگی به استکبار جهانی گفته‌ایم اگر دست دراز کنند و بخواهند مثل گذشته ظلم کنند، دست آنان را قظع خواهیم کرد.

عضو کمیسون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی، جمهوری اسلامی را یک کلمه دانست که براساس آن قانوان اساسی نوشته شده است و در ادامه عنوان کرد: مردم خبرگان اسلامی انتخاب کرده‌اند تا بتوانند قانون اساسی جامع و کاملی داشته باشند و به آن رأی بدهند و هرچه قانون در این ده دوره مجلس شورای اسلامی تصویب و اجرا شده همگی اسلامی بوده است.

کریمی قدوسی تصریح کرد: انقلاب اسلامی هندسه سیاسی منطقه را بر هم زد و یک هندسه سیاسی جدید برپا کرد، این انقلاب و جمهوری اسلامی بود که تجربه خود را به عراق و سوریه منقل ساخت تا این کشورها بتوانند جلوی گروه‌های تروریستی داعش و تکفیری که کشورهای عربی و غربی حمایتشان می‌کنند، بایستند و شکستش دهند.

یادآوری می شود؛ پویش کشوری «چله انقلاب»؛ به منظور ارائه مجموعه ای از نمایشگاه ها، همایش ها و برنامه های ترکیبی ویژه بزرگداشت سی و هشتمین سالگرد انقلاب اسلامی برگزار می گردد که با هدف معرفی کامل اهداف و دستاوردهای آن واقعه عظیم در سراسر کشور و به صورت چرخشی در شهرهای منتخب از تاریخ ۳۰ دی ماه تا سالروز پیروزی انقلاب اسلامی برگزار خواهد شد. تمام این فعالیت ها با محوریت شبکه جوانان رضوی و همت و توان مجموعه ها و تشکل های انقلابی و با حضور همه اقشار مردم انجام می شود.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

الگوی امنیتی *