پیشرفت‌های ایران متعلق به «همه مستضعفان جهان اسلام» است

نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: انقلاب اسلامی ایران، انقلابی است که برای همه مستضعفین جهان خیر و برکت دارد و پیشرفت‌هایی که ایران در عرصه‌های مختلف بدست می‌آورد متعلق به «همه مستضعفان جهان اسلام» است.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موسسه جوانان آستان قدس رضوی، آیت‌الله سید محمد حسینی ‌شاهرودی ظهر امروز در نشست تخصصی همگرایی حقوقی جهان اسلام که با دستور کار بررسی راهکارهای اتحاد حقوقی مسلمانان و انقلاب اسلامی ایران که از سوی تشکل های شبکه جوانان رضوی در محل کتابخانه امام خامنه‌ای سنندج برگزار شد، ضمن تبریک ایام الله دهه مبارک فجر اظهار داشت: برگزاری چنین نشست‌هایی که با سی‌وهشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تقارن دارد و از انقلابی سخن می گوید که تمامی معادلات جهانی را تغیر داده، بسیار مناسب و ارزشمند است.

وی گفت: انقلاب اسلامی ایران، انقلابی است که برای همه مستضعفین جهان خیر و برکت داشته و پیشرفت‌هایی که ایران در عرصه‌های مختلف بدست می‌آورد متعلق به «همه مستضعفان جهان اسلام» است.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با اشاره به تقسیم شدن جهان به دو بلوک شرق و غرب قبل از انقلاب ایران، تصریح کرد: استعمار تمام دنیا را به بلوک غرب و شرق تقسیم کرده بود در این تقسیم‌بندی حقوق کسی جز ابرقدرت‌ها رعایت نمی‌شد و هدفشان این بود که خدا را از زندگی مسلمانان خارج کنند چون وقتی اعتقاد به خداوند وجود نداشته باشد «عدالت و حقوق» معنایی ندارد.

وی گفت: پیروزی انقلاب اسلامی ایران معادلات ابرقدرت‌ها را بر هم زد و تفکر کمونیست را شکست داد و باطل نمود و بر نظریه‌هایی که پایه و اساس آنها مادی بودند خط بطلانی کشیده شد و آنها را به لرزه انداخت.

آیت‌الله حسینی شاهرودی تفکر مادی را پوششی برای حقوق ابرقدرت‌های غربی عنوان کرد و افزود: منفعت‌طلبی زیربنای تفکرات مادی غرب است چون در زندگی مادی و حیوانی حقوق ملت‌ها معنایی ندارد و هر دولتی که زور و قدرت بیشتری داشته باشد حاکم می‌شود و ظلم هم می‌کند.

وی با بیان اینکه غرب پرچمدار تفکر مادی است اظهار کرد: مبنای تفکر اسلامی «عدالت، فطرت و رعایت حقوق است» و این افکار تمدنی است که در مقابل تمدن غربی ایستادگی می‌کند و نمی‌تواند با آن کنار بیاید.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با اشاره به تلاش اندیشمندان غربی برای ماندگار ساختن تمدن مادی غرب گفت: اندیشمندان غربی به این نتیجه رسیده اند که برای منهدم کردن تمدن و تفکر اسلامی باید آنها را از درون دچار انحطاط کرد.

وی با اشاره به تلاش‌ها و ترفندهای مختلف غربی‌ها برای ایجاد درگیری در جهان اسلام، گفت: دشمنان به دنبال سیاست ایجاد تفرقه هستند و این یکی از حیله‌های غربی‌ها خصوصا انگلیس است تا مسلمانان را به جان هم بیندازند.

آیت‌الله حسینی شاهرودی با اشاره به ظرفیت‌های فراوان «اتحاد و همگرایی جهان اسلام» افزود: دنیای اسلام این ظرفیت را دارد که با اتحاد و انسجام از حقوق مسلمانان و ملت‌های دیگر دفاع کند و در برابر متجاوزین ایستادگی کند.

وی با اشاره به انحصارطلبی غربی‌ها در مسائل علمی اظهارکرد: انحصار گرفتن علم و دانش و چپاول ملت‌ها از ویژگی‌های تمدن مادی غرب است اما کشوری مانند ایران بر مبنای ایدئولوژی اسلامی تعاون و کمک به همه ملت‌ها را سرلوحه اهداف خود قرار داده است.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: ایران برای دفاع از خود و دیگر مسلمان‌ها کار کرده و توانسته در بین قدرت‌های برتر دنیا در رتبه هفتم و بالاتر از اسرائیل که رتبه هشتم را دارد قرار بگیرد. وی خاطر نشان کرد: نگاه ایران این است که باید از حقوق همه ملت‌ها دفاع کند و اکثر کشورهای آفریقا با افتخار اعلام می‌کنند که با سلاح‌های ایرانی در مقابل قدرت‌های غربی ایستادگی می‌کنند.

وی با اشاره به دشمن مشترک مسلمانان، گفت: همه ما مسلمان‌ها یک دشمن مشترک داریم که هدفشان این است که ما را زیر سلطه خود قرار دهند و آثار اسلام را از چهره جوامع اسلامی دور کنند همانطور که تمامی آثار اسلامی را از اروپا پاک کردند.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی با اشاره به پیروزی های اخیر در سوریه گفت: بعد از پیروزی حلب «بشار اسد» رسما اعلام کرد که این پیروزی بزرگ متعلق به ملت ایران است و اگر ایران نبود ما را از بین می‌بردند.

وی اظهارکرد: ایران وارد جنگ نظامی نشده است اما مشاوره داده و با سازماندهی مدافعین حرم در تیپ‌های فاطمیون و زینبیون کمک‌های موثری انجام داده است.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری جمعیت گسترده و امکانات فراوان دنیای اسلام را از عوامل وحدت بخش جهان اسلام دانست و گفت: مسلمانان در مسائل حقوقی یک مسئله اصلی دارند که با اهتمام همه مسلمانان می‌توانند تشکیلاتی برای دفاع از حقوق خود تشکیل دهند.

وی تغییر جای «دوست و دشمن» را یکی از موانع هم‌گرایی در دنیای اسلام عنوان کرد و گفت: یکی از موانعی که مسلمان‌ها نمی‌توانند در مجامع بین‌المللی از حقوق خود دفاع کنند این است که با تلاش‌های استکبار جای دوست و دشمن در جوامع اسلامی عوض شده و مسلمانان را به جان یکدیگر انداخته‌اند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با اشاره به سخنان امام(ره) در رابطه با وحدت خاطر نشان کرد: امام راحل(ره) وحدت را عامل مقابله با دشمنان و راهی  برای تحقق آرمان‌های جهانی اسلام و بیرون راندن دشمنان از دنیای اسلام معنا می‌کردند.

 

 

 

وی گفت: کسانی که دشمنان را نمی‌بینند عاقل نیستند اما عقل اقتضاء می‌کند که وقتی مسلمانان این همه دشمن و مخالف در بیرون دارند از اختلاف و تفرقه در درون پرهیز کنند و اتحاد و انسجام اسلامی برای احقاق حقوق مسلمان‌ها ضروری است.

آیت‌الله حسینی شاهرودی افزود: بحث هم‌گرایی حقوقی جهان اسلام می‌تواند جایگاه ویژه‌ای پیدا کند و از منافع مسلمانان دفاع و در مقابل زیاده‌خواهی‌های استکبار ایستادگی کند.

در این نشست تخصصی حقوق دانان برجسته کشوری و استانی همچون حجت الاسلام و المسلمین دکتر راعی از حقوقدانان برجسته کشور ، حجت الاسلام و المسلمین دکتر وحدتی از اعضای هیات علمی دانشگاه قم، حجت الاسلام و المسلمین دانش پژوه از اساتید حوزه و دانشگاه، جناب آقای گروسی رییس دادگستری کل استان کردستان، حاج ماموستا راستی از علمای شافعی و مدرس دانشگاه حضور داشته و برنامه بصورت پنل تخصصی برگزار شد.

یادآوری می شود؛ پویش کشوری «چله انقلاب»؛ به منظور ارائه مجموعه ای از نمایشگاه ها، همایش ها و برنامه های ترکیبی ویژه بزرگداشت سی و هشتمین سالگرد انقلاب اسلامی برگزار می گردد که با هدف معرفی کامل اهداف و دستاوردهای آن واقعه عظیم در سراسر کشور و به صورت چرخشی در شهرهای منتخب از تاریخ ۳۰ دی ماه تا سالروز پیروزی انقلاب اسلامی برگزار خواهد شد. تمام این فعالیت ها با محوریت شبکه جوانان رضوی و همت و توان مجموعه ها و تشکل های انقلابی و با حضور همه اقشار مردم انجام می شود.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

الگوی امنیتی *