جشن‌های زیر سایه خورشید، گامی موثر در جهت معرفی فرهنگ ناب رضوی در جامعه است

آیت الله مدرسی یزدی

عضو فقهای شورای نگهبان در دیدار با خدام حرم رضوی گفت: جشنواره زیر سایه خورشید، گامی موثر در جهت معرفی و تبیین بییش از پیش فرهنگ ناب رضوی در جامعه است .

به گزارش ستاد رسانه‌ای جشن های مردمی «زیرسایه خورشید»، آیت الله محمد رضا مدرسی شامگاه جمعه در دیدار با جمعی از خدام رضوی اظهار کرد: اهمیت سیره رضوی به حدی است که در جامعه امروز باید بیش از پیش تبیین شود و زمینه‌ای فراهم شود که مردم ایران بیش از پیش با سیره آن حضرت آشنا شوند.

عضو فقهای شورای نگهبان با اشاره به اینکه طبق آیات قرآن کریم مقام امامت از پیامبری بالاتر است، بیان کرد: هر پیامبری امام نیست و خداوند این مقام را به تمام پیامبرانش اعطا نکرده است، بر اساس آیات قرآن کریم زمانی که حضرت ابراهیم رسالتش را به پایان رسانید و آنچه که باید انجام می‌داد را به درستی و کامل انجام داد، خداوند به وی مقام امامت را اعطا کرد و آنقدر این مقام والا و بالا بود که حضرت ابراهیم از خداوند خواست که این مقام را در ذریه او قرار دهد و از ذریه او هم امام قرار بگیرند.

وی با اشاره به اینکه هیچ زمانی جامعه بدون امام نمی تواند باشد بیان کرد: هر مسلمانی در هر زمان و مکانی باید امام داشته باشد و بر اساس روایات شیعه، این امام باید معصوم باشد.

آیت الله مدرسی با بیان اینکه هیچ فرقه‌ای در جهان جز فرقه دوازده امامی قائل به وجود امام زمان نیست خاطرنشان کرد: دیگر فرق اسلامی وجود امام زمان را قبول ندارند در حالی‌که از نبی مکرم اسلام روایت داریم امامان شیعه ۱۲ نفرند، همه از قریش هستند و اولین آنها امام علی(ع) و آخرینشان امام زمان(عج) است.

امام جمعه موقت یزد به دوران غیبت امام زمان(عج) اشاره کرد و ادامه داد: در دوران غیبت امام زمان باید افرادی که نائب امام زمان(عج) هستند، هدایت جامعه را در دست بگیرند و در برابر سختی‌ها و دشمنی‌ها جامعه را رهبری کنند.

 

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

الگوی امنیتی *