علم، ایمان و مقاومت ویژگی‏‌های جوان موثر جامعه امروزی است

آیت الله کعبی

عضو مجلس خبرگان رهبری: علم، ایمان و مقاومت ویژگی‏های جوان موثر جامعه امروزی است
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موسسه جوانان آستان قدس رضوی، آیت‌الله عباس کعبی در افتتاحیه هشتمین دوره نخبگانی هفت روز در بهشت که به همت موسسه جوانان برگزار می‏شود گفت: کتاب‌هایی که در این دوره به شما آموزش داده می‌شود، توان عقلی، معرفتی، تشخیص هدف زندگی و آینده‎نگری شما را بالا می‌برد تا جوان موثری در جامعه شوید.
وی با اشاره به اینکه جوان موثر در جامعه سه ویژگی دارد، افزود: سه عنصر علم، پایبندی به ایمان و مقاومت ویژگی‏های جوان تاثیرگذار بر جامعه است است.
نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: تمدن امروز غربی تمدنیست که در آن علم بدون ایمان پیش رفته است و این امر موجب جنایت و تباهی انسان‌هاست.
کعبی خاطرنشان کرد: ایمان بدون علم موجب عقب ماندگی است اما اسلام می‌خواهد تمدنی بسازد که در آن علم و ایمان باهم وجود داشته باشد.
لازم به یادآوری است: طرح هفت روز در بهشت به همت موسسه جوانان آستان قدس رضوی برای جوانان نخبه سراسرکشور در بازه سنی ۱۶ تا ۱۷ سال طراحی شده و طبق برنامه‎ریزی‎های انجام شده این جوانان در طول تابستان و در دوره‎های ۷ روزه به مشهد مقدس مشرف شده و در طول این مدت با معارف بنیادی ذیل کتاب‎های هفت‎گانه تالیف شده برای این رده سنی شامل خداشناسی، اسلام شناسی، معادشناسی، معرفت‎شناسی‌، انسان‎شناسی، راهنماشناسی و شیعه‎شناسی آشنا خواهند شد.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

الگوی امنیتی *