استکبار ستیزی مهمترین هدف انقلاب اسلامی است

حجت الاسلام والمسلمین حمید روحانی در نشست عمومی «چله انقلاب» یزد گفت: استکبار ستیزی مهمترین هدف انقلاب اسلامی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موسسه جوانان آستان قدس رضوی، به مناسبت بزرگداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی نشست عمومی پویش کشوری «چله انقلاب» به میزبانی تشکل های شبکه جوانان رضوی و با حضور جمع کثیری از مردم ولایت مدار و فعالان فرهنگی استان یزد برگزار شد.

در این نشست حجت الاسلام والمسلمین حمید روحانی به تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی پرداخت و اظهارکرد: مهمترین مسئله ای که در مورد انقلاب اسلامی باید مورد بررسی قرار بگیرد اهدافی است که فجر آفرینان و حماسه سازان جوان به دنبال آن بودند.

وی با اشاره به اینکه راه شهدا نقشه مسیر انقلاب است، افزود: اگر ما به درستی اهداف انقلاب را درک کنیم، می توانیم ادامه دهنده راه شهدای انقلاب باشیم.

وی افزود: دومین هدفی که فجرآفرینان به دنبال آن بودند خواسته های حضرت امام بود.

روحانی تصریح کرد: افرادی که با رژیم طاغوت مبارزه می کردند و در این راه از جان، مال و ناموس خود گذشتند به دنبال تحقق اسلام ناب محمدی در جامعه بودند و مهمترین خواسته ملت ایران حاکم کردن اسلام راستین محمدی در جامعه آن زمان بود .

وی افزود: هدف دیگر مردم ایران استکبار ستیزی بود، اسلامی که با منافع مستکبرین سر ستیز داشت و با رانت خواران و مستکبرین به مبارزه برخاستند و در این راه به خاک و خون کشیده شدند تا دست اجانب را از این کشور کوتاه کنند.

روحانی با بیان اینکه مبارزه با اشرافی گری دیگر هدفی بود که مبارزین و انقلابیون  برای آن مبارزه کردند گفت: مبارزه با اسلام آمریکایی که با اسلام ناب محمدی منافات داشت از دیگر اهداف امام و مبارزین بود .

وی خاطر نشان کرد: امام با نفی قانون پوچ کاپیتالیسیون برای مردم ایران، استقلال و عظمت را به ارمغان آورد و به جنگ آمریکا وانگلیس رفت و با شاه که دست نشانده این حکومت ها بود به مبارزه برخاست. یکی از دستاوردهای عظیم انقلاب نفی این قانون بود قانونی که عزت، احترام و استقلال را از مردم گرفته بود.

روحانی افزود: امام (ره) در وصیت نامه الهی و سیاسی خود تاکید داشتند باید هشیار و بیدار باشیم تا سیاستمدارن با وسوسه های خود ما را وابسته به قدرت های شرق و غرب نکنند و فردی که مسلمان و پیرو خط امام و ولایت فقیه باشد به  این قدرت ها دست سازش نشان نمی دهد.

وی افزود: امیدوارم که همه ما از پیروان راستین امام و شهدا باشیم و پیرو ولایت فقیه باشیم و کسانی که از خط امام و راه شهدا شناخت داشته باشند می توانند ادامه دهنده این راه باشند . سهیم شدن درسرنوشت کشور خود و عزت داشتن از دیگر  اهداف انقلاب بود که امام راحل(ره)به دنبال آن بود.

یادآوری می شود؛ پویش کشوری «چله انقلاب»؛ به منظور ارائه مجموعه ای از نمایشگاه ها، همایش ها و برنامه های ترکیبی ویژه بزرگداشت سی و هشتمین سالگرد انقلاب اسلامی برگزار می گردد که با هدف معرفی کامل اهداف و دستاوردهای آن واقعه عظیم در سراسر کشور و به صورت چرخشی در شهرهای منتخب از تاریخ ۳۰ دی ماه تا سالروز پیروزی انقلاب اسلامی برگزار خواهد شد. تمام این فعالیت ها با محوریت شبکه جوانان رضوی و همت و توان مجموعه ها و تشکل های انقلابی و با حضور همه اقشار مردم انجام می شود.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

الگوی امنیتی *