با مشارکت موسسه جوانان آستان قدس رضوی
آئین سوگواره احلی من العسل برگزار شد

ashura

آئین سوگوراه احلی من العسل با حضور خیل عظیم نوجوانان عاشورایی و مشارکت موسسه جوانان آستان قدس رضوی در حرم مطهر رضوی برگزار شد.
به گزارش خبرنگار آستان نیوز، سوگواره احلی من العسل، همزمان با ششمین روز از ماه محرم الحرام و روز بزرگداشت شهید نوجوان دشت کربلا حضرت قاسم بن الحسن(ع) با حضور نوجوانان پسر و مشارکت موسسه جوانان آستان قدس رضوی در حرم مطهر رضوی برگزار شد.
برای نخستین مرتبه، مخاطبان مرتبط با موسسه جوانان آستان قدس رضوی که همگی اعضای هیئت شباب الشمس این موسسه هستند میان‏داری آیین سوگوراه احلی من العسل را در حرم مطهر رضوی بر عهده داشتند.

 

 

در این اجتماع حجت الاسلام حلوائیان خطاب به نوجوان شرکت‏کننده در این مراسم گفت: نوجوانان عزیز خداوند شما را به یک رسالت آخر الزمانی مبعوث کرده است شما به تعبیر سید شهدای اهل قلم شهید، شهید مرتضی آوینی، شما اصحاب آخر زمانی سیدالشهدا هستید.
وی با اشاره به شهدا از صدر اسلام تاکنون تصریح کرد: شهدا از ابتدای اسلام رفتند تا زمینه ساز ظهور باشند و زمینه‎ساز ظهور مهدی فاطمه باشند وشما باید خودتان را آماده کنید تا مستشهدین بین یدیه باشید.
حلوائیان با بیان این مطلب که شما نوجوانان باید خودتان را برای حضور و شهادت در رکاب حضرت مهدی(عج) آماده کنید، تاکید کرد: قرار است خداوند متعال صفحه آخر کتاب تاریخ بشریت را به دست مخلصانه و عاشقانه و پرتوان بازوان ولایت ورق بزند و دوران سبز ظهور امام زمان (عج) را به همه هستی هدیه کند.
وی همچنین تصریح کرد: نوجوانان عزیز سرمست باشید از این که خداوند متعال شما را برگزید تا به عنوان اصحاب آخرالزمانی سیدالشهدا(ع) فدائیان حضرت مهدی باشید.
در ادامه این مراسم مداحان و ذاکران اهل بیت(ع) در رسای شهادت حضرت قاسم بن الحسن(ع) به مدیحه سرایی پرداختند.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

الگوی امنیتی *