محصولات فرهنگی و متبرک کاروان‌های «زیر سایه خورشید» رونمایی شد

در حاشیه نشست خبری جشن‌های مردمی و بین‌المللی «زیر سایه خورشید»، از محصولات فرهنگی و متبرک کاروان‌های زیر سایه خورشید رونمایی شد.
به گزارش ستاد خبری جشن‌های مردمی و بین‌المللی «زیر سایه خورشید»، از محصولات فرهنگی و متبرک زیر سایه خورشید رونمایی کرد.
مجتبی مختاری با اشاره به توزیع سه میلیون بسته متبرک فرهنگی توسط کاروان‌های زیر سایه خورشید در کشور اظهار کرد: به مناسبت دهه کرامت و در این ایام برپایی جشن‌های مردمی زیر سایه خورشید، سه میلیون بسته متبرک و فرهنگی در اقصی نقاط کشور و جهان توزیع می‌شود.

وی بیان کرد: در بسته‌بندی محصولات فرهنگی و متبرک زیر سایه خورشید از مردم حاشیه شهر مشهد کمک گرفته‌شده است که در همین راستا، کارآفرینی نیز در این مناطق اتفاق افتاده است.
مدیرعامل موسسه جوانان آستان قدس رضوی با اشاره به شاخصه‌های محصولات کاروان زیر سایه خورشید گفت: از مهم‌ترین شاخصه‌های محصولات، ایرانی بودن همه محصولات و عام پذیر بودن آن‌هاست که شامل پارچه متبرک مضجع شریف با بسته‌بندی خاص و دعای خاص و حرز متبرک حضرت رضا (علیه‌السلام) به‌عنوان یک سند معتبر که این هدیه به مخاطب خاصی چون مجاهدین، رزمندگان و بیمارهای خاص در بیمارستان‌ها اهدا می‌شود.

نشست خبری زیر سایه خورشید، حرز امام رضا
نشست خبری زیر سایه خورشید، حرز امام رضا

وی ادامه داد: از دیگر محصولات متبرک، نمک و نبات متبرک، گلاب معطر، همان گلاب است که هر هفته با آن ضریح مطهر شستشو می‌شود و به‌عنوان یک محصول ایرانی در جایگزینی با عطرهای خارجی اهدا می‌شود.
مختاری افزود: از دیگر بسته‌های متبرک، گل‌های خشک‌شده ضریح مطهر برای دختران و مادران در جشن‌های دختران و همچنین بسته شکلات‌های متبرک ویژه کودکان است.
مختاری از توزیع محصولات فرهنگی در کاروان‌های زیر سایه خورشید خبر داد و بیان کرد: محصولات فرهنگی این کاروان‌ها، کتاب‌های سبک زندگی توحیدی به توصیه امام رضا (علیه‌السلام)، کتاب دعبل و زلفا و همچنین کتاب «توحید داروی دردها» است.
انتهای پیام/

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
نظرات بسته شده است.