در آستانه سالگرد صدور بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی
کتاب «از انقلاب اسلامی تا تمدن اسلامی» منتشر شد

 

 

 

به همت موسسه جوانان آستان قدس رضوی در آستانه سالگرد صدور بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی توسط رهبر معظم انقلاب، کتاب «از انقلاب اسلامی تا تمدن اسلامی» رهیافتی به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی چاپ و منتشر شد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موسسه جوانان آستان قدس رضوی، این کتاب به شاخه‎ای از درخت معارف بنیادین می‌پردازد؛ موضوعات اصلی این کتاب؛ ریشه‎ها، دستاوردها و آسیب‎های انقلاب اسلامی، چیستی تمدن اسلامی، چیستی علم دینی و علوم انسانی اسلامی و ضرورت تحول در آن، معرفی و بررسی تمدن غرب و مقایسه آن با تمدن اسلامی و وظایف جوان مومن انقلابی در راستای تمدن‎سازی است که توسط حجت الاسلام و المسلمین شیخ حسن وکیلی به رشته تحریر درآمده و توسط موسسه جوانان آستان قدس رضوی به چاپ رسیده است.

این کتاب مقدمه ای است بر آشنایی با انقلاب اسلامی و تمدن اسلامی که می تواند انگیزه نسل جوان نخبه را برای قدم نهادن در راستای تمدن سازی تقویت نماید.

مهم‎ترین هدف این کتاب ارائه راهکاری برای جوانان است که جوان امروزی نگاهی تمدنی به آینده داشته باشد و جایگاه خود را در ساخت کاخ تمدن اسلامی به خوبی ترسیم نماید.

لازم به یادآوری است، این کتاب در دیدار مدیران موسسه جوانان آستان قدس رضوی و رهبر معظم انقلاب اسلامی که در شهریورماه امسال برگزار شد مورد تفقد مقام معظم رهبری نیز قرار گرفته است.

گفتنی است؛ این اثر در شمارگان ۲۰۰۰ نسخه و در قطع رقعی به چاپ رسیده، علاقه‌مندان می‏توانند برای تهیه این کتاب به سامانه shop.javanan.org  مراجعه نمایند.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *