آمریکا بدون شلیک حتی یک گلوله، از هم خواهد پاشید

یک تحلیلگر سیاسی گفت: فروپاشی آمریکا، منجر به خلاء قدرت در بین کشورهای جهان می‌شود و سبب بروز جنگ جهانی جدیدی خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موسسه جوانان آستان قدس رضوی، نخستین جلسه از سلسله نشست های «بیداری دانشجویی» با موضوع «فروپاشی آمریکا» و سخنرانی حسن عباسی برگزار شد.

حسن عباسی با اشاره به تفاوت شاخص‌های رؤیای آمریکایی و رؤیای ایرانی- اسلامی گفت: رویای جامعه شیعی، مهدویت است که البته قرائت‌های مختلفی از آن انجام شده است. عده‌ای می‌گویند ما فقط منتظریم تا امام ظهور کنند اما رؤیای ایرانی اسلامی می‌گوید، حضرت در جامعه ما حضور دارند و این انقلاب و بیداری اسلامی را مدیریت می‌کنند.

وی با اشاره به سیره عملی ذلت‌ناپذیر امام حسین(ع) در مقابله با یزیدیان، گفت: فرهنگ عاشورایی امروز در ایران، لبنان، عراق، یمن و بحرین منشاء برکات زیادی بوده است و یک فرهنگ بن‌بست شکن در زندگی فردی و جمعی شیعیان بوده است.

عباسی افزود: مراکز تحقیقات استراتژیک غرب پروژه‌های متعددی در مورد فروپاشی و تجزیه ایالات متحده آمریکا در دستور کار داشته‌اند. نتیجه تحقیقات این بوده که افول آمریکا چند سال است که شروع شده و این کشور امکان خیزش ندارد و در سال‌های آینده، این شرایط به مراتب بدتر می‌شود.

رئیس مرکز بررسی‌های دکترینال امنیت بدون مرز خاطر نشان کرد: ترامپ در تبلیغات انتخاباتی خود به این موضوع اشاره کرد که رؤیای آمریکایی مُرد و من برای احیای آن آمده‌ام. منظور ترامپ از رؤیای آمریکایی، اقتصاد این کشور است که رؤیامحور است. رؤیای آمریکایی، آن چیزی است که شما در هالیوود می‌بینید و سازوکار آن اصالتی دارد که لذت و راحتی و رفاه در حد اعلای آن است.

وی گفت: به گفته نظریه‌پردازان آمریکایی، موتور محرکه جامعه کاپیتالیستی، طمع است. بدانید جامعه ای که شالوده و اصل آن طمع شد، بر اساس سنت الهی به سمت فروپاشی حرکت خواهد کرد . در اعتراضاتی که منجر به جنبش وال‌استریت شد، مردم از طمعی که پایه و اساس اقتصاد این کشور است، به ستوه آمده بودند و بعد از مدتی و همه‌گیر شدن این خواسته مردم، تظاهرات به جنبش ۹۹ درصدی در مقابل ۱ درصد تبدیل شد.

حسن عباسی اشاره کرد: شاخص دیگری که آمریکا را به سمت فروپاشی هدایت می‌کند، رشد یکسان و همزمان خشم و شهوت در جامعه آمریکا است. اگر این‌ها به اوج و نقطه انفجار برسند، آن زمان، همان لحظه‌ای است حتی بدون شلیک یک گلوله، آمریکا از هم خواهد پاشید.

این تحلیل‌گر سیاسی گفت: ترامپ شخصی است که همچون گورباچف، آمریکا را به فروپاشی می‌کشاند. هنوز در ایالات مختلف آمریکا، اعتراضات علیه ترامپ ادامه دارد و در صورت جدایی یک ایالت، کشور دچار تجزیه کلی می‌شود. در صورت فروپاشی آمریکا، کشوری برای جایگزینی آمریکا نیست و این سبب انقلاب جهانی و یا جنگ جهانی خواهد شد. جنگ جهانی که منجربه کشتار میلیونی مردم جهان خواهد شد و بعد از آن یک سازمان ملل جدید با تقسیمات مرزی جدید شکل خواهد گرفت.

حسن عباسی در پایان خاطر نشان کرد: در نظام مهندسی اجتماعی دست جامعه دینی ما پر است و در این مسائل نیاز به ترجمه از دیدگاه‌های غربی نداریم. متاسفانه برای دردهای جامعه به قرآن و روایات مراجعه نکردیم  و به غرب پناه آوردیم.

شایان ذکر است سلسله نشست های «بیداری دانشجویی» با حضور دانشجویان دانشگاه های مشهد و به همت موسسه جوانان آستان قدس رضوی برگزار می شوند.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
نظرات بسته شده است.