کهگیلویه و بویراحمد ۷ تیر میزبان کاروان زیر سایه خورشید

دبیر دفتر کانون ‌های خدمت رضوی در کهگیلویه و بویراحمد از حضور کاروان زیرسایه خورشید در استان خبر داد.
به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، ستار هدایتخواه در نشست با خبرنگاران به تشریح برنامه‌های دهه کرامت و هفتمین دوره جشن‌های مردمی و معنوی زیر سایه خورشید پرداخت و گفت: به رسم هر ساله در دهه کرامت خدام امام رضا(ع) به همراه پرچم متبرک در استان‌ها و کشورها مختلف حضور پیدا می‌کنند که تاکنون در ۳۱ استان و ۲۷ کشور جهان حضور پیدا کرده‌اند.

دبیر دفتر کانون‌های خدمت رضوی در کهگیلویه و بویراحمد به اهداف این حرکت نورانی در دهه کرامت اشاره کرد و گفت: یکی از اهداف این برنامه زیارت اربعید برای کسانی است که فرصت زیارت نزدیک حرم امام رضا(ع) را ندارند، علاوه بر این هدف دیگر است که عطر و بوی رضوی در سراسر عالم گسترش پیدا کند و سیره امام رضا ترویج و گسترش داده شود.

وی عنوان کرد: این خدام غروب هفتم تیر وارد استان می‌شوند و در روزهای هشتم و نهم در یاسوج برنامه اجرا می‌کنند ، روز نهم تیر ماه خدام میهمان مردم چرام هستند، ۱۰ تیر در دهدشت عصر همان روز در سوق و ۱۱ تیر ماه در گچساران هستند و مجددا دوازدهم و سیزدهم تیر ماه به یاسوج برمی‌گردند و ۱۴ تیر یاسوج را ترک می‌کنند.

وی با بیان اینکه به دلیل کرونا برنامه‌ها محدود شده است، افزود: ۲۰ عنوان در قالب ۷۰ برنامه از غبارروبی گلزار شهدا تحت عنوان یاران آفتاب، جشن ازدواج زوج‌های جوان، دیدار با قضات، دیدار با ورزشکاران و قهرمانان، خیرین و کارکنان صدا و سیما، حضور در نماز جمعه، دیدار با پرسنل بیمارستان، دیدار با ائمه جمعه، دیدار با خانواده شهدا، جشن دختران، دیدار با بیماران زمین‌گیر، گروه‌های جهادی و دیدار با علما از جمله این برنامه‌هاست که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی اجرا می‌شوند.

وی بیان کرد: اعضا و خدام کاروان زیرسایه خورشید قبل از حضور در استان تست کرونا می‌دهند و هر شب وسایل این کاروان باید ضدعفونی شوند. بوسیدن و دست دادن و لمس پرچم ممنوع است و سایر ضوابط بهداشتی هم باید رعایت شود.

این مسوول خاطرنشان کرد: تجلیل از خادم یاران و فعالان عرصه سلامت، تجلیل از کسانی که رزمایش همدلی و همیاری مشارکت کردند از دیگر برنامه‌های این کاروان است،ضمن اینکه۲۰ هزار بسته گوشت مرغ در حواشی شهرهای بزرگ بین نیازمندان توزیع می‌شود و برنامه‌های متعدد فرهنگی در فضای مجازی و سایر برنامه‌های انجام خواهد شد.

 

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *