آیت الله حیدری:
آستان قدس رضوی منادی وحدت در جهان اسلام است

آیت الله حیدری گفت: آستان قدس رضوی در سال‌های مختلف با اعزام کاروان خادمان رضوی به اقصی نقاط ایران و کشور‌های اسلامی، ندای وحدت را سر داد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در اهواز، آیت الله محسن حیدری، نماینده مجلس خبرگان رهبری، امشب در ویژه برنامه «نورالنور» صداوسیمای مرکز خوزستان، با اشاره به اینکه امام رضا (ع) در دوران مأمون عباسی، محور وحدت جهان اسلام بود، اظهارداشت: مخالفان و موافقان، شیعه و سنی، حضرت رضا (ع) را به عنوان امام و، ولی امور مسلمانان گرچه اندک زمانی بود (ولایتعهدی)، پذیرفتند و تاکنون سابقه نداشته که همه مخالفان و موافقان دور یک امام جمع شوند.

نماینده مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه علمای مذاهب چهارگانه اهل تسنن با بروز هرگونه مشکلی به بارگاه امام هشتم پناه می‌بردند، خاطرنشان کرد: آن علما به زیارت امام آمده و واسطه امام رضا (ع) به خداوند توسل جسته تا مشکل حل ناشدنی را برای شان حل نماید.

آیت الله حیدری با اشاره به اینکه امام رضا (ع) محور وحدت اجتماعی، علمی، فرهنگی و معنوی جهان اسلام بود، عنوان داشت: آستان قدس رضوی در سال‌های جاری نیز با اعزام کاروان خادمان رضوی به اقصی نقاط ایران و کشور‌های اسلامی، ندای وحدت را سر داد.

وی با بیان اینکه به مدت سه سال (۹۸، ۹۷، ۹۶) به عنوان خادم رضوی در عراق و لبنان حضور پیدا کردیم، ادامه داد: نه تنها شیعیان بلکه اهل تسنن نیز به استقبال از خادمان رضوی و بارگاه امام هشتم را در آغوش گرفته و بر چشمان می‌گذاشتند، به خداوند توسل جسته و تجمعات بسیاری برگزاری کردند.

نماینده مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه پرچم گنبد امام هشتم اکنون محور وحدت است، تصریح کرد: حتی پیروان سایر ادیان آسمانی نیز به پرچم امام رضا (ع) اقتدا می‌کنند، این اقتدا و برگزاری کنفرانس‌های متعدد ناخودآگاه ما را به یاد مناظره‌های علمی امام هشتم با پیروان سایر ادیان می‌اندازد.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *