خراسان شمالی با همراهی خدام رضوی به استقبال میلاد ثامن الحجج(ع) می رود

خادمین آستان متبرک رضوی امروز شنبه ۲۹ خرداد ماه جاری در قالب طرح زیر سایه خورشید وارد استان خراسان شمالی می شوند.

خدام رضوی پیش از ظهر امروز شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ و در آستانه میلاد سراسر نور و رحمت امام مهربانی ها، حضرت علی بن موسی الرضا (علیه السلام) وارد استان خراسان شمالی می شوند و در نگوداشت و بزرگداشت آن امام همام مردم دلباخته اهل بینت عصمت و طهارت علیهم السلام را در برگزاری جشن میلاد شمس طوس همراهی خواهند کرد.
«اصغر لنگری»، مسئول ستاد استانی چهاردهمین دوره جشن های مردمی زیر سایه خورشید خراسان شمالی و از فعالان کانون فرهنگی هنری علامه امینی (ره) بجنورد، در این باره با اعلام برنامه های حضور خدام گفت: امسال همچون سال های گذشته استان خراسان شمالی افتخار میزبانی از خدام آستان قدس رضوی را در ایام دهه کرامت خواهد داشت.

وی اعلام کرد: ۵ تن از خدام آستان قدس رضوی در قال طرح زیر سایه خورشید و در بدو ورود به استان، با حضور در گلزار شهدای بجنورد می روند و عطر افشانی و غبار روبی مزار شهیدان با آرمانهای متعالی آن گلگون کفنان تجدید پیمان می کنند .

لنگری دیدار با خانواده شهید خاکنژاد در منطقه حر بجنورد را دیگر برنامه مهم خدام در بدو ورود به استان خراسان شمالی اعلام کرد.
وی افزود: طبق برنامه ریزی انجام شده عصر امروز خدام در شهرستان راز و جرگلان حضور می یابند و صبح روز یکشنبه ۳۰ خرداد نیز میهمان مردم شهرستان مانه و سملقان و عصر همان روز نیز در برنامه های شهرستان گرمه حاضر می شوند.

وی همچنین اضافه کرد: خدام رضوی صبح روز دوشنبه ۳۱ خرداد را به شهرستان جاجرم و جلگه شوقان سفر می کنند و پرچم درخشان و متبرک رضوی در این خطه برنامه های تدارک دیده شده را مزین خواهد کرد.

مسئول ستاد استانی چهاردهمین دوره جشن های مردمی زیر سایه خورشید در استان خراسان شمالی حضور خدام در برنامه محوری ولادت باسعادت امام مهربانی ها، حضرت امام رضا (علیه السلام) دوشنبه شب در بجنورد اعلام کرد و گفت: سه شنبه اول تیر ماه و در روز ولادت شمس طوس اهالی شهرستان اسفراین میزبان قدوم و عطرافشانی رضوی خواهند بود.

لنگری همچنین به میزبانی شهرستانهای شیروان و فاروج از خدام رضوی اشاره کرد و گفت: چهارشنبه ۲ تیرماه خادمین آستان متبرک رضوی در میان مردم این دو شهرستان حاضر و در برنامه های تدارک دیده شده شرکت می کنند.

وی در بخشی دیگر، با تاکید بر رعایت نکات بهداشتی و نیز اعمال محدودیت های پیشگیرانه برای مقابله با شیوع ویروس کرونا، برنامه های تدارک دیده در ایام حضور خدام را منوط به دور مجوز از ستاد مقابله با کرونای استان اعلام کرد.
وی در پایان دیدار با خانواده شهدا، عیادت از بیماران در بیمارستان های استان، دیدار با ائمه جمعه و تقدیر از فعالان و نخبگان فرهنگی و علمی، حضور در جشن عقد جوانان، قدردانی از مدافعان سلامت و فعالان حوزه درمان، قدردانی از کارآفرینان و فعالان حوزه اقتصادی را از اهم برنامه های خدام رضوی در ایام حضور در این استان نام برد.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
نظرات بسته شده است.