برگزاری اختتامیه هشتمین دوره مسابقه بزرگ کتاب برمدار آفتاب گیلان

مراسم اختتامیه مسابقه کتاب برمدار آفتاب به همت کانون جوانان رضوی استان گیلان با حضور بیش از ۷۰۰ نفر از دانش آموزان و اولیاء برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موسسه جوانان آستان قدس رضوی، هشتمین دوره مسابقه بزرگ کتاب برمدار آفتاب به منظور آشنایی نوجوانان با معارف اهل بیت (ع) و آشنایی و ارتباط بیشتر با کانون جوانان رضوی استان گیلان از ۱۵ بهمن الی ۱۰ اسفند برگزار شد.

اسحاق مژده‌ای مسئول کانون جوانان رضوی گیلان در گفتگویی کوتاه ضمن اشاره به کاهش منابع مسابقه کتابخوانی از ۵۰۰۰ جلد به ۵۰۰ جلد گفت: متاسفانه به دلیل عدم توجه به این بخش و عدم حمایت از مسابقه کتابخوانی، در این دوره با ۵۰۰ نسخه کتاب، در ۱۲ مدرسه از شهر رشت که متشکل از ۶ مدرسه دخترانه و ۶ مدرسه پسرانه بودند، حضور پیدا کردیم.

وی در ادامه گفت: در مرحله اول این مسابقه، از دانش آموزان علاقه مند به مطالعه درخواست شد تا شرکت داشته باشند و پس از مطالعه منابع، در آزمون کتبی این دوره شرکت کنند. بعد از بررسی، ۳۶۰ نفر از دانش آموزان به سوالات پاسخ صحیح داده بودند که در دو روز مختلف، از دختران و پسران منتخب به همراه اولیاء دعوت به عمل آوردیم.

مسئول کانون جوانان رضوی با اشاره به حضور چشمگیر ۷۰۰ نفری دانش آموزان و اولیاء در مراسم اختتامیه گفت: با عنایات حضرت رضا (ع)، ۱۰ نفر از پسران و ۱۴ نفر از دختران به قید قرعه انتخاب شدند که در قالب اردو به مشهدالرضا (ع) اعزام خواهند شد.

یادآوری می شود، تشکلهای مردمی شبکه جوانان رضوی در استان گیلان بصورت مستمر در حوزه مذهبی، اجتماعی، جهادی و… اقدام به اجرای برنامه های مختلف می نمایند.

 

برای نمایش گزارش تصویری مراسم اختتامیه اینجا کلیک کنید
بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
نظرات بسته شده است.