کریم از لئیم داد نمی‌ستاند

سومین جلسه اخلاق اداری با هدف بهره گیری هرچه بیشتر کارکنان موسسه جوانان آستان قدس رضوی از مباحث اخلاقی و سیره رضوی با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی واعظ موسوی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موسسه جوانان آستان قدس رضوی، در این نشست صمیمانه که روز پنجشنبه پس از قرائت زیارت عاشورا در نمازخانه موسسه جوانان آستان قدس رضوی برگزار شد، حجت الاسلام والمسلمین واعظ موسوی با اشاره به روایتی از رسول اکرم (ص)، گفت: پیامبر گرامی اسلام در روایتی می فرمایند که فرزندان خود را تکریم کنید و آنها را تحقیر نکنید. اگر فردی کرامت نداشته باشد و روحش بزرگ باشد، ثمره آن چیزی جز صدام، عمرو عاص، هیتلر و رضاخان نیست و شخص معتاد، فردی است که دارای روح کوچک می باشد.

سید مهدی واعظ موسوی در ادامه با اشاره به انتخابات، گفت: به فردی که دارای کرامت است باید رای داد. اگر دیدید کاندیدایی در مناظرات انتخاباتی کرامت را دارا نیست، به او رای ندهید.

وی گفت: این که عنوان می کنیم روح فردی بزرگ است به این معنا نیست که آن فرد بزرگوار است و کرامت دارد، خیر؛ در طول تاریخ افرادی همچون اباسفیان، معاویه، قیصر روم و … روح بزرگی داشتند اما بزرگوار نبودند.

این کارشناس دینی در پایان با اشاره به روایتی گفت: کریم از فرومایه، نیکوکار از بدکار و عاقل از احمق، سه طایفه ای هستند که از سه طایفه دیگر داد نمی ستانند زیرا از آن ها انتظاری ندارند.

یادآور می شود؛ سلسله نشست‌های اخلاق اداری؛ ویژه دست اندرکاران موسسه جوانان آستان قدس رضوی، صبح های پنجشنبه در محل نمازخانه موسسه جوانان آستان قدس رضوی برگزار می شود.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *