نظام جمهوری اسلامی به هیچ‌کسی باج نمی‌دهد/ امام(ره) “پابرهنه‌ها و محرومان” را صاحب انقلاب می‌دانست

مراسم «عهد روح الله» استان کردستان با حضور آیت الله حسینی شاهرودی در حسینیه شهر سنندج برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موسسه جوانان آستان قدس رضوی، آیت الله حسینی شاهرودی، نماینده ولی فقیه در کردستان در مراسم «عهد روح الله» که به همت موسسه جوانان آستان قدس رضوی برگزار شد، گفت: بابت اینکه هر سال بیش از پیش، عشق به حضرت امام(ره) در دل‌های همه عاشقان بیشتر می‌شود و همه را دور هم جمع می‌کند خداوند را شاکر هستیم.

وی با بیان اینکه پیوند دین و حکومت نتیجه تفکر حضرت امام‌(ره) است، گفت: در دو قطبی شرق و غرب، امام خمینی(ره) در تمام دنیا تحول ایجاد کردند و نهضت تداخل دین در سیاست و جامعه را به وجود آوردند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان تصریح کرد: امام راحل(ره) راه و روش خدایی، دین خدا و اسلام ناب محمدی را در دنیا و همه دل‌ها زنده کرد و به‌دلیل این کار ارزشمند تمام مستعضفین جهان امام خمینی را الگوی خود می‌دانند و ایشان به بعد معنویت توجه ویژه‌ای داشتند و پیشرفت مادی را در گرو پیشرفت معنوی می‌دانستند.

وی گفت: امام خمینی صاحب این انقلاب را “پابرهنه‌ها و محرومان” می‌دانست و همیشه از مسئولان می‌خواست که به آنان رسیدگی کنند و امروزه نیز باید مسئولان به محرومان جامعه توجه و کمک کنند.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی افزود: امام راحل(ره) به مردم آموخت که “ما می‌توانیم” و امروزه باید همه ما مسئولان و مردم به آموزه امام خمینی پایبند باشیم و جوانان امروزی را بیشتر با تفکر و اندیشه‌های امام(ره) آشنا کنیم.

وی اظهار کرد: امروزه به برکت این آموزه “ما می‌توانیم” در کشور از جهات مختلف همچون علمی و دفاعی پیشرفت‌های خوبی داشته‌ایم.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به عظمت نظام و انقلاب گفت: امروزه نظام جمهوری اسلامی یک نظام اساسی، مقتدر و ریشه‌دار است و به هیچ‌کسی باج نمی‌دهد و انقلاب اسلامی این پیام را دارد که اسلام ناب محمدی را به جهان معرفی کند.

یادآوری می شود؛ مراسم مردمی «عهد روح الله» با محوریت بازخوانی اندیشه‌های رهبر کبیر انقلاب به همت موسسه جوانان آستان قدس رضوی به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار می‌شود.

 

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *