گسترش فرهنگ رضوی، باطل‌السحر تهاجم و شبیخون و غارت فرهنگی است

با ترویج و تعمیق فرهنگ زیارت رضوی می‌توان معضلات ناشی از تهاجم و شبیخون و غارت فرهنگی را حل کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موسسه جوانان آستان قدس رضوی، حجت‌الاسلام و المسلمین حجت گنابادی‌نژاد صبح امروز در آئین آغاز به کار کمیته فرهنگی نمایندگی آستان قدس رضوی در استان مازندران بابیان اینکه کلام معصومین(ع) در بستر دل‌ها مورد درک و فهم عموم قرار می‌گیرد، افزود: سیره و شخصیت امام رضا(ع) به‌عنوان یک شاخص در زندگی توحیدی است.

وی برطرف کردن محرومیت‌ها، توسعه فرهنگ وقف، کمک به نیازمندان برای تشرف به حرم مطهر رضوی و ایجاد زمینه برای ازدواج آسان جوانان را ازجمله برنامه‌های آستان قدس رضوی عنوان کرد و گفت: توجه به مراکز مرتبط با خدمات زائران، رسیدگی به محرومین و مستضعفین، تأثیرگذاری آستان در گستره ملی و جهان اسلام و الگوی مدیریتی بودن، بخشی از وظایف ابلاغ شده از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی به تولیت آستان‌قدس رضوی هستند.

رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی الگوی مدیریت جهادی را راهگشای بن‌بست‌های فرهنگی دانست و تصریح کرد: مقام معظم رهبری در سال‌های اخیر نسبت به نفوذ دشمن در دستگاه‌های مختلف کشور هشدار دادند، اما متاسفانه برخی این هشدارها را جدی نگرفتند. نفوذ بیش از همه در مباحث و مراکز فرهنگی خود را نشان داد تا جایی که ایشان در تحلیل شرایط، عبارت ولنگاری فرهنگی را به کاربردند، حالا اما ایشان از اختلال در دستگاه‌ها لب به گلایه گشوده‌اند.

گنابادی‌نژاد با اشاره به‌فرمان آتش به اختیار مقام معظم رهبری، اظهار کرد: آتش به اختیار یعنی پیگیری آرمان‌ها و مطالبات به‌طور خودانگیخته و خارج از محدوده‌ها و حصارهای ارگان‌ها و نهادهای دولتی و رسمی و حکومتی. آتش به اختیار یعنی اعتلا و ارتقای انقلابی گری از سطح حاکمیتی به قله مردمی؛ یعنی منتظر دستور نباشید و حرکت کنید.

وی در ادامه تصریح کرد: رهبری با این فرمان جواز دادند بی‌اذن و بی بهانه حرکت کنید و این حرکت مستلزم رشد و اندیشه‌ای است چراکه ایشان اخلال در مراکز فرهنگی را در شرایط بدی تشخیص داده‌اند، احساس ایشان این است که دستگاه‌های فرهنگی در انجام مسئولیت‌های خود به‌نوعی کوتاهی می‌کنند.

رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی با تأکید بر اینکه هدف آستان حضرت علی بن موسی‌الرضا (ع) خدمت‌رسانی در سنگرهای فرهنگی داخل و خارج از کشور است، افزود: باید بهانه‌ها را کنار گذاشت و در این نبرد فرهنگی به دنبال جذب باشیم زیرا اگر کسی زیر پرچم علی بن موسی‌الرضا(ع) قرار نگیرد، کوتاهی از ماست.

گنابادی‌نژاد با اشاره به برخی از فعالیت های شاخص فرهنگی از جمله فعالیت‌های ثمربخش و ۱۰ ساله «زیر سایه خورشید» و هم افزایی تشکلهای جوانان رضوی سراسر کشور با موسسه جوانان آستان قدس رضوی، گفت: کاروان‌های «زیر سایه خورشید» در دهه کرامت، پرچم حضرت امام رضا(ع) را بین مردم می‌برند اما این کاروان‌ها بیش از آنکه در مناسبت‌ها مردم را به یاد حضرت امام رضا (ع) می‌اندازند، تلاش می کنند تا سیره رضوی را بین مردم نهادینه کنند و این موضوع محقق نمی شود، مگر آنکه برنامه‌ها مستمر و فراگیرتر شود.

شایان ذکر است در این مراسم احکام اعضای کمیته فرهنگی نمایندگی آستان قدس رضوی در استان مازندران توسط رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی اهدا شد.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *