ارائه خدمات به مناطق محروم، اولویت اول جمعیت جوانان سرزمین خورشید خراسان جنوبی است

نماینده تشکل جمعیت جوانان سرزمین خورشید استان خراسان جنوبی گفت: تشکل‌های شبکه جوانان رضوی سراسر کشور اولویت اول خود را، رسیدگی به مناطق محروم قرار داده اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موسسه جوانان آستان قدس رضوی، حامد عرب زاده در حاشیه نسشت هم‌اندیشی نمایندگان تشکل‌های شبکه جوانان رضوی سراسر کشور که از سوی موسسه جوانان آستان قدس رضوی در اردوگاه فرهنگی تربیتی امام رضا(ع) برگزار شد در گفت‌و‌گویی تفصیلی اظهارکرد: تشکل جمعیت جوانان سرزمین خورشید استان خراسان جنوبی در طول سال فعالیت‌های فرهنگی- تربیتی متعددی را با همکاری جوانان این استان طرحی ریزی و اجرا می‌کند که می‌توان در ادامه به برخی از آنان اشاره کرد.

وی ادامه داد: تشکل استان خراسان جنوبی اقداماتی متعددی از جمله اعزام کاروان فعالان فرهنگی، زوج‌های جوان فرهنگی، دانشجویان و طلاب فرهنگی به عتبات علیات و کربلا را داشته و پس از آن سفر اربعین حسینی را برای اعضای تشکل و سپس مسئولیت برگزاری جشن‌های مردمی و اجرای برنامه‌های دولتی را برعهده داشته است .

نماینده تشکل جمعیت جوانان سرزمین خورشید استان خراسان جنوبی به مخاطبان تشکل استان خود اشاره کرد و گفت: تشکل جمعیت جوانان سرزمین خورشید استان، حدودا دارای ۴ هزارو۲۰۰نفر عضو جوان در رده های سنی ۱۵ تا۳۰ می‌باشد که هر کدام به شکل مجزا از پرونده عضویت برخوردار هستند، در همین راستا تصمیم گرفته شد برای دسترسی راحت و سریع تر جوانان استان به دفتر تشکل، دفتر مرکزی تشکل را در مرکز شهر بیرجند برپا کنیم تا از این طریق جذب حداکثری جوانان را داشته باشیم.

عرب زاده اضافه‌کرد: تشکل جمعیت جوانان سرزمین خورشید استان خراسان جنوبی در راستای جذب نیرو، ارتباط جوانان ونوجوانان تشکل را با مدیریت فراهم کرده است و در ادامه ارتباط مستمر شورای مرکزی، هیئت مدیره و تیم اجرایی تشکل را با مخاطبان و اعضای موسسه به وجود آورده  و نکته‌ حائز اهمیت این است که تبلیغات میدانی را برای جذب نیرو حذف  و کار را از لحاظ کیفی ارتقاء داده‌ایم به شکلی که خود اعضای تشکل، نیرو جذب می‌کنند و باعث کاهش هزینه‌های تشکل می‌شوند.

وی خدماتی را که از سوی تشکل به اعضای تشکل ارائه می‌شود را خدمات انگیزشی خواند و افزود: تشکل استان خراسان جنوبی برای جذب نیرو، به علاقه‌مندان خدمات انگیزشی من جمله برنامه‌های فرهنگی و تفریحی عرضه می‌کند تا جوانان به دلیل علاقه‌ای که به این خدمات دارند به عضویت تشکل درآمده و در قبال خدمات ارائه شده به اعضای تشکل، محتواهای ارزشی و اعتقادی تزریق می‌کنیم.

نماینده تشکل جمعیت جوانان سرزمین خورشید استان خراسان جنوبی با بیان اینکه تشکل ما در راستای گسترش سیره و فرهنگ رضوی فعالیت‌های قابل توجهی تا کنون انجام داده است، عنوان‌کرد: خوشبختانه۱۰ سال است که باب ارتباط استان خراسان جنوبی با آستان قدس رضوی  باز شده است و این ارتباط شرایطی را فراهم آورده است تا جوانان به شکل داوطلبانه در استان خود به حضرت رضا(ع) خدمت کنند و به طور داوطلبانه سیره و فرهنگ رضوی را در استان خویش گسترش دهند.

عرب زاده بااشاره به اینکه تشکل جمعیت جوانان سرزمین خورشید استان خراسان جنوبی در زمینه محرومیت زدایی در استان چه اقداماتی انجام داده است یا خواهد داد، تصریح‌کرد: تشکل ما در زمینه محرومیت زدایی به شکل برنامه‌ریزی شده عمل می‌کند؛ اولویت نخست برنامه بحث ارائه خدمات به روستا‌ها و مناطق محروم است؛ در بخش اول ابتدا بسته‌های فرهنگی، غذایی ، تحصیلی و البسه‌های مختلف را که در منازل بلا استفاده مانده را جمع آوری و در میان مستمندان توزیع می‌کنیم وهمچنین قرآن‌هایی که در خانه ها استفاده نمی‌شوند را ساماندهی و درمساجد نیازمند جاسازی می‌کنیم.

وی بخش دوم محرومیت زدایی را، برگزاری کلاس‌های اوقات فراغت همچون کامپیوتر،ICDLT، حسابداری، فتوشاپ با هزینه اندک برای افراد بی بضاعت عنوان‌کرد و گفت: برنامه‌های تفریحی از جمله استخر، سینما، شهربازی و…را برای مخاطبان‌مان خواهیم داشت و برای اعزام افراد نیازمند به زیارت حضرت رضا(ع) با سازمان اتوبوسرانی قرار داد‌هایی را به امضاء رسانده ایم و سپس ویزیت‌های رایگان پزشک را در اختیار محرومین قرار می‌دهیم تا محرومان از این خدمات بهرمند بشوند.

یاد آوری می‌شود؛ تشکل جمعیت جوانان سرزمین خورشید استان خراسان جنوبی، از جمله تشکلهای مردمی شبکه جوانان رضوی در سطح کشور می‌باشد که بصورت مستمر در حوزه مذهبی، اجتماعی، جهادی و.. اقدام به برگزاری دوره های آموزشی و.. می نماید.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
نظرات بسته شده است.