کردستان به پیشواز کاروان‌های رضوی رفت/ پیوند شیعه و سنی زیر پرچم رضوی

کاروان‌ خادمان بارگاه منور رضوی با استقبال باشکوه مردم اهل تسنن و تشیع وارد کردستان شد.

به گزارش ستادخبری دهمین دوره جشن‌های مردمی و بین‌المللی «زیر سایه خورشید»،‌ همزمان با آغاز دهه کرامت کاروان‌‌های رضوی با استقبال گرم مردم در فرودگاه سنندج وارد کردستان شدند.

براساس این گزارش، مراسم استقبال با حضور جمعی از مسئولان لشکری و کشوری استان همچون رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، رئیس عقیدتی ـ سیاسی نیروی انتظامی و رئیس عقیدتی مرزبانی کردستان برگزار شد.

نخستین دیدار کاروان زیر سایه خورشید از امامزاده پیرمحمد در شهر سنندج انجام شد که خادمان حرم منور رضوی در جمع بانوان حاضر در این بقعه به مدیحه سرایی و منقبت حضرت معصومه(س) پرداختند.

پس از این دیدار، جشن میلاد حضرت معصومه، کریمه اهل بیت(ع) ویژه خواهران نیز با حضور بیرق و خادمان رضوی در مهدیه سنندج برگزار شد.

دیدار با نماینده ولی فقیه در استان کردستان با حضور مسئولان استانی به همراه کاروان رضوی از دیگر برنامه‌های خدام بود که انجام شد. آیت‌الله حسینی شاهرودی در این مراسم با ایراد سخنرانی درخصوص میلاد باکرامت حضرت معصومه(س) به تکریم جایگاه دختران پرداخت.

بنا براین گزارش، کاروان‌ خادمان حرم رضوی در ادامه برنامه‌های خود در این استان با استقبال پرشور مردم سنی و شیعه کامیاران وارد این شهر شده و در مسجد جامع کامیاران حضور پیدا کردند. ماموستا و امام جمعه اهل سنت این شهر با مولودی‌خوانی پذیرای حضور خادمان بود.

خدام حرم رضوی پس از حضور در مسجد جامع شهر کامیاران به منظور عیادت از بیماران در بیمارستان سینای این شهر حضور یافتند.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *