مولوی نذیر احمد سلامی: تشکل‌های مردمی رضوی در راستای تقویت وحدت شیعه و سنی می‌توانند موثر باشند

به گزارش ستاد خبری اجلاسیه بین المللی جوانان رضوی مولوی نذیر احمد سلامی نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری در بدو ورود به مشهد مقدس گفت: تشکل‌های مردمی رضوی در راستای تقویت وحدت شیعه و سنی می‌توانند موثر باشند.

وی ضمن بیان اینکه آستان قدس رضوی منصوب به حضرت امام رضا(ع) است و ایشان یکی از ائمه بزرگ جهان تشیع بوده و برای تمام مسلمانان جهان اعم از شیعه و سنی قابل احترام است گفت: فعالیت های فرهنگی تشکل‌های مردمی رضوی قطعا موثر بوده و منشا تحولات فرهنگی و اجتماعی خواهد بود؛ اما اینکه نتایج این فعالیت‌ها ظرف مدت چه زمانی به موفقیت چشم گیر دست پیدا کند بستگی به حرکت جریان‌های موازی فعال در عرصه فرهنگ به خصوص دشمنان دارد.

مولوی احمد سلامی افزود: دشمنان در حال تلاش‌اند تا بین امت اسلام و فرهنگ اسلامی فاصله بیاندازند و در این راه از تمامی ابزارها بهره می‌برند تا فرهنگ ابتذال غرب را در میان مسلمانان رواج دهند؛ در چنین شرایطی تشکل های اسلامی به میزانی که در کارشان جدی باشند، می‌توانند به موفقیت برسند.

نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان با اشاره به تاریخ اسلام تصریح کرد: اگر به سیره ائمه توجه داشته باشیم متوجه می‌شویم یکی از ویژگی‌های این بزرگان تحمل حرف مخالف است. همچنین این اخلاق، یکی از ویژگی های بارز حضرت رضا(ع) نیز بوده است.

وی در ادامه گفت: نمود این امر ار در سفر ایشان از مدینه به مشهد می‌بینیم. ایشان در مسیر شان با استقبال بی‌نظیر مردم روبه رو شدند و این در حالی است که در آن زمان تعداد شیعیان در خراسان اندک و جمعیت اهل سنت بیشتر بود.

وی در پایان خاطر نشان کرد: تشکل‌های مردمی رضوی نیز با الگو برداری از این سیره می‌توانند، گام‌های بلندی در مسیر وحدت و تقریب بردارند تا فرهنگ رضوی، فرهنگ پیامبر(ص) و فرهنگ قرآن در جامعه جاری و ساری شود.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
نظرات بسته شده است.