هولوکاست خط قرمز مقامات دولتی آمریکا است

په په اسکوبار روزنامه‌نگار برزیلی ساکن فرانسه در دیدار با نماینده ولی‌فقیه استان البرز گفت: در غرب هیچ بحثی در مورد هولوکاست آمریکایی در کشتار سرخپوستان مطرح نیست.

وی افزود:کسی نمی‌تواند در مورد هولوکاست و مواردی مانند کشتار سرخپوستان در شمال و جنوب آمریکا سوالی مطرح کند چون این موضوع جزو خطوط قرمز است که کسی حق سوال پرسیدن در مورد آن‌را ندارد.

این فعال رسانه‌ای با بیان اینکه در کنفرانس “افق نو” موضوعات مختلفی از جمله تحولات منطقه‌ای مطرح شد، عنوان کرد: در مورد موضوع انتقال برده‌ها از آفریقا به آمریکا و هیروشیما و ناکازاکی هم کسی حق سوال ندارد.

سباستیانو کاپوتو روزنامه‌نگار ایتالیایی هم در پاسخ به سوالی در مورد اینکه چرا موضوع کشتار سرخپوستان از سوی رسانه‌ها و افراد آزاداندیش افشا و روشنگری نمی‌شود، اظهار داشت: سیستم مطبوعاتی و رسانه‌ای در این کشورها  این آزادی را دارد که مواردی از جمله هولوکاست آمریکایی مطرح شود.

وی با اشاره به فشار بیرونی به خبرنگاران برای ورود به این سوژه‌های خطوط قرمز گفت:  خبرنگاران به دلیل عدم شجاعت این ریسک را ندارند که خطرات ناشی از این پرسش  را بپذیرند و وقتی کسی شغل و خانواده‌ای دارد چرا باید چنین ریسکی کند که آنها را به خطر بیندازد.

این فعال رسانه‌ای با بیان اینکه سیستم اطلاع رسانی از موارد مدنظر بسیار بسته است، گفت: سیستم به گونه‌ای طراحی شده که در مواردی که خود آنها تمایل به درز خبر ندارند امکان خبررسانی و اطلاع‌رسانی از این رویدادها بسیار سخت و با خطرات فراوان همراه است.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *