همکاری ۲ هزار تشکل مردمی در جشن‌‎های «زیر سایه خورشید» اردبیل/ جذب ۲۰ هزار خادمیار در استان

دبیر شبکه جوانان رضوی استان اردبیل از همکاری ۲ هزار تشکل مردمی در برگزاری جشن‌های زیر سایه خورشید خبر داد.

به گزارش ستاد خبری زیر سایه خورشید، سیدمحمد راست منش عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان در مهدیه اردبیل اظهارداشت: یازدهمین دوره جشن های مردمی و بین المللی زیر سایه خورشید همزمان با سراسر کشور در ۹ شهرستان اردبیل برگزار می شود.

وی از همکاری ۲ هزار تشکل از برگزاری جشن های مردمی زیر سایه خورشید در کشور خبرداد و افزود: ۸۰ درصد هزینه برگزاری این جشن ها مردمی است و مردم به صورت خودجوش با جمع‌آوری هزینه‌های خود در طول سال، این برنامه‌ها را در دهه کرامت برگزار می کنند.

وی با اشاره به اینکه ۱۰۰ درصد جغرافیای کشور از حضور خادمین آستان قدس رضوی و زیارت پرچم متبرک بارگاه رضوی بهره مند می‌شوند، افزود: در استان اردبیل بیش از ۱۰۰ عنوان برنامه متنوع در ۹ شهرستان اردبیل، مشگین شهر، پارس آباد، بیله سوار، گرمی، نیر، نمین، سرعین، کوثر و خلخال برگزار می‌شود.

دبیر شبکه جوانان رضوی اردبیل تصریح کرد: دیدار خادمین حرم با مسئولان استانی، عالمان، روحانیون، جاروکشی مزارشهدا با آداب ویژه آستان قدس رضوی بصورت نمادین، حضور در هیئت جوانان، میعادگاه عاشقان در مهدیه اردبیل روز ولادت، بازدید و دیدار با بیماران بیمارستان‌ها، بهزیستی، خانواده‌های نیازمند و کشاورزان از جمله برنامه‌های مهم حضور خادمین حرم مطهر رضوی در دهه کرامت خواهد بود.

راست منش از جذب ۲ هزار نفر خادمیار در استان اردبیل خبرداد و گفت: اکثر این خادمیاران از قشر نوجوان و جوان به عنوان خادمین افتخاری حرم مطهر رضوی خواهند بود که در هر ماه به مدت ۲۴ ساعت خادمی بخشی از حرم مطهر رضوی را برعهده خواهند داشت.

وی بیان کرد: ۱۰ برنامه نیز ویژه بانوان در استان اردبیل برگزار می‌شود که یکی از این برنامه‌های مهم، ترویج فرهنگ عفاف و حجاب است که در شهرستان مشگین شهر ۲۰۰ چادر ملی به بانوان جوان اهدا می‌شود.

راست منش خاطرنشان کرد: همچنین به مناسبت چهلمین سالگرد شکوهمند انقلاب اسلامی، ده‎‌ها ویژه برنامه با حضور کاروان زیرسایه خورشید در سطح استان برگزار می‌شود.

دبیر شبکه جوانان رضوی در استان اردبیل افزود: در سالروز ولادت با سعادت هشتمین اخترتابناک امامت و ولایت، خادمین حرم رضوی به همراه پرچم متبرک بارگاه شمس الشموس حضرت علی بن موسی الرضا (علیه‌السلام) میهمان مردم حسینی و ولایت‌مدار اردبیل خواهند بود.
انتهای پیام/

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
نظرات بسته شده است.