حرکت کاروان‌های «زیر سایه خورشید» به ۲ هزار نقطه جهان

بزرگ‌ترین عملیات فرهنگی مردمی با نام امام رضا (علیه‌السلام) تحت عنوان «زیر سایه خورشید» هم‌زمان با دهه کرامت آغاز شد.
دهه کرامت ۱۴۳۹ هجری نیز فرا رسید و سرآغاز جشن‌های یازده‌روزه شیعیان و محبان اهل‌بیت (علیه‌السلام) شد، دهه‌ای که ابتدایش با ولادت کریمه اهل‌بیت، حضرت فاطمه معصومه (سلام‌الله علیها) و پایانش ختم به ولادت امام رئوف، علی بن موسی‌الرضا (علیه‌السلام) می‌شود.
به سنت ده سال گذشته، امسال نیز در یازدهمین سال متوالی، کاروان‌های معنوی «زیر سایه خورشید» که تحت عنوان جشن‌های مردمی و بین‌المللی عازم استان‌ها، شهرها و روستاهای سراسر کشور و جهان می‌شوند تا عطر و بوی حریم رضوی را برای آنان به یادگار ببرند.
جشن‌های مردمی و بین‌المللی زیر سایه خورشید یازدهمین سالی است که برپا می‌شود و این کاروان‌ها در سال جاری با افزایش ۳۰ درصدی اعزام در قالب ۸۰ کاروان متشکل از خدام، فعالان فرهنگی، مداحان و مبلغان در مناطق مختلف ایران و جهان حاضر می‌شوند.
کاروان‌های ۸۰ گانه زیر سایه خورشید به ۲۰۰۰ نقطه جهان سفر می‌کنند که ۲۰۰۰ تشکل مردمی با ۲۰ هزار نفر کادر اجرایی جوان و نوجوان، میزبانی از کاروان‌ها و برپایی جشن‌ها را در نقاط مختلف جهان به عهده دارند.
برگزاری بالغ‌بر ۹۰۰۰ رویداد فرهنگی در سراسر جهان و توزیع ۳ میلیون بسته متبرک و فرهنگی از نکات دیگر برپایی این جشن‌های مردمی به شمار می‌رود.
هدف کاروان‌های زیر سایه‌ خورشید تنها یک جشن و مراسم عمومی نیست و برنامه‌های بازدید از بیمارستان‌ها، پادگان‌ها و مراکز دانش‌بنیان در دستور کار قرار دارد همچنین با توجه به شعار سال و برای حمایت از تولیدکنندگان داخلی، پرچم بارگاه منور امام رضا (علیه‌السلام) به مراکز صنعتی سنگین و سبک و فروشگاه‌های تولیدی و توزیعی می‌رود.
در حوزه بین‌الملل، کاروان‌ها در ۱۵ کشور از سه قاره آسیا، آفریقا و اروپا حضور پیدا می‌کنند؛ از جمله برنامه‌های در نظر گرفته‌شده می‌توان به حضور در مراکز دانشگاهی، مناطق اهل تسنن و شیعه، حضور در بیمارستان و مراکز درمانی، دیدار با علمای شاخص، برگزاری کرسی‌های تلاوت قرآن به‌عنوان زبان مشترک و نمایشگاه خیابانی در اروپا اشاره کرد.
همچنین امسال کاروان‌ها در میان پناهندگان میانماری و مناطق جنگ‌زده سوریه نیز حاضر می‌شوند و برای نخستین بار در کردستان عراق آیین نخبگانی و ادیانی برگزار می‌شود.
بزرگ‌ترین عملیات فرهنگی مردمی با نام امام رضا (علیه‌السلام) تحت عنوان «زیر سایه خورشید» هم‌زمان با دهه کرامت آغاز شد که طی آن، ۸۰ کاروان از خدام رضوی در ۲ هزار نقطه جهان حاضر می‌شوند.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
نظرات بسته شده است.