به همت موسسه جوانان آستان قدس رضوی برگزار می‌شود
اختتامیه طرح اوقات فراغت

موسسه جوانان آستان قدس رضوی

به همت موسسه جوانان آستان قدس رضوی اختتامیه طرح اوقات فراغت فرزندان کارکنان آستان قدس رضوی برگزار می‎شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موسسه جوانان آستان قدس رضوی، تابستان امسال برای دومین سال متوالی برگزاری دوره های فراغت فرزندان کارکنان آستان قدس رضوی به عهده موسسه جوانان آستان قدس رضوی قرار گرفت.
این موسسه در راستای غنی سای اوقات فراغت نوجوانان و کشف استعدادهای ویژه طرحی را به قالب اجرا درآورد که می‏توان آن را از حیث کمی و کیفی، الگویی کامل و متفاوت برای طرح های اوقات فراغت دانست.

 

کلاس‌های این دوره از برنامه‌ها با تأکید بر کسب توانمندی‌های هنری، علمی، فنی و فرهنگی، بهبود وضعیت تحصیلی، ارتقای رفتار‌های فردی و اجتماعی، آموزش مهارت‌های کاربردی با محوریت تربیت اسلامی برگزار شد.
از نقاط تمایز این دوره با دوره‌های گذشته می‌توان به رشد ۲ و نیم برابری ثبت‌نام کنندگان اشاره کرد، همچنین ۶۰ درصد شرکت کنندگان برای اولین بار در این طرح شرکت کردند.
طرحی فراغتی با پیوست تربیتی
امسال برای اولین بار پیوست تربیتی در این دوره طراحی شد، این پیوست به معنی استقرار کادر مربیان تربیتی با موضوعات تربیتی و ارتباط تربیتی با بچه‌ها، برگزاری آموزش و همایش‌های والدین، ارائه مشاوره‌های تربیتی و خانوادگی، برگزاری کلاس‌های با موضوعات تربیت فرهنگی در طول دوره اجرا شد.
کلاس‌های این طرح برای نوجوانان در سه عنوان فرهنگی-مهارتی، ورزشی و فوق برنامه طراحی و اجرا شد و در طول این مدت ۵ همایش‌ با موضوعات تاثیر رسانه بر تربیت فرزند، نقش طب در تربیت فرزند، مهارت ارتباط با نوجوان و کنترل هیجان و احساسات ویژه والدین برگزار شد.
۱۵ برنامه اردویی، بازدید و برنامه‌های فرهنگی از جمله تشرف دسته جمعی به حرم مطهر، اردوی اردوگاه فرهنگی تربیتی امام رضا علیه‌السلام، بازدید از مراکز تولیدی و کارخانجات، استخر و مجتمع آبی، بازدید از موزه و … از جمله فوق برنامه‌های این طرح است.
این دوره های فراغت با ثبت نام ۶۰۰ دختر و پسر به صورت مجزا و در دو رده سنی جوانه و متوسطه از نهم تیرماه آغاز شد و به مدت ۸ هفته تا اوایل شهریورماه ادامه یافت، برگزاری روزانه ۴۰ جلسه آموزشی با ۳۰ عنوان کلاس ماحصل اوقات فراغت این دوره تابستانه موسسه جوانان آستان قدس رضوی بود.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *