برای نخستین بار منتشر شد
روایت دیدار دست‎ اندرکاران تالیف کتب برترین آرزو با رهبرمعظم انقلاب

در مراسم اکران فیلم مستند هفت روز در بهشت برای اولین بار روایت دیدار دست‎ اندرکاران تالیف کتب برترین آرزو و عوامل برگزاری اردوهای هفت روز در بهشت با رهبرمعظم انقلاب منتشر شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موسسه جوانان آستان قدس رضوی این دیدار که در سفر اخیر رهبرمعظم انقلاب به مشهد مقدس و در تالار آینه حرم مطهر رضوی با حضور تولیت آستان قدس رضوی، حجت الاسلام گلپایگانی و حجت الاسلام راشدیزدی، اتفاق افتاد، معظم له پس از استماع گزارش اقدامات شکل گرفته و شرح موانع گذشته توسط مجتبی مختاری مدیرعامل موسسه جوانان آستان‌قدس‌رضوی، ضمن تفقّد از نویسنده کتب هفت جلدی «برترین آرزو» -که براساس مبانی علامه طباطبایی تالیف شده- و دست‌اندرکاران اردوهای «هفت روز در بهشت»، فرمودند: بنده این کتاب‌ها را همان دو سال پیش که به دستم رسید، خواندم. خیلی خوب بود؛ نکته‌ی عمده این بود که همان مباحثِ درست و صحیح و طرح شده در متون عمیق دینی را با زبان قابل فهم برای جوان و اثرگذار بر روی جوانان بیان کردید.

 

ایشان درباره اردوهای آموزشی، معرفتی و تفریحی «هفت روز در بهشت» که بستر تدریس این کتب معارفی است نیز فرمودند: دایره تاثیر را توسعه دهید؛ به عدد ۴هزار قانع نشوید؛ کار را به ۴۰هزار یا بیشتر و حتی به ۴۰۰هزار نفر برسانید. خدا قطعاً با شماست. همین اساتید خوب و دارای نبوغ که الان با شما هستند، نشان از نصرت الهی است. از خدا بخواهید تفضّلات خودش را بیش از پیش نصیب شما کند. بنده هم دعاگو هستم.

رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند: انجام این کارها و به ثمر رسیدن آن، به‌علت جوان بودن شماست. فارغ از تمام خصوصیت‌ها که خدا به شما داده، مهمترین ویژگی شما جوان بودن است. دلِ‌ جوان به جهت صفا و پاکی، آمادگی جذب رحمت الهی را بیشتر دارد.

ایشان در همین باره افزودند: در این راه [نشر معارف] اصلاً خسته نشوید و قوی حرکت کنید؛ این مهم است. موانع نباید شما را خسته کند چراکه خدا به شما توفیق داده که در این کار و مسیر قرار گرفته‌اید. در قبل انقلاب در همین شهر، مبارزین، خودشان و خانواده‌شان با انواع محرومیت‌ها و سختی‌ها روبه رو بودند از شکنجه و ترور و آزار تا زندان و… ولی خدا دل‌های اینها را امیدوار نگه داشت. نتیجه‌اش شد پیروزی انقلاب و حاکمیت اسلام؛ چیزی که در آن زمان کسی یک درصد هم احتمال نمی‌داد اتفاق بیافتد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به اینکه اگر شما هم در این راه استقامت کنید فردای این کشور آن چیزی خواهد بود که آرزوی امروز شماست، خاطر نشان کردند: اگر مشکلات مانع شما نشود، آرزوی امروز شما یعنی حاکمیت اسلام، تشکیل دولت اسلامی و شکل‌گیری حکومت واقعی اسلام و جهانی شدن آن قطعاً اتفاق خواهد افتاد. در این راه، موانع پیش‌رو را هم رد کنید و اگر قابل رد کردن نبود باید مانع را دور بزنید و مسیر را ادامه دهید.

ایشان بعد از تورّق کتاب‌های مکمّل «برترین آرزو» و استماع موضوع کتاب «عیار تجربه» و بررسی فهرست آن نیز خطاب به تولیت آستان‌قدس‌رضوی فرمودند: آقا قدر اینها را باید دانست؛ این کارها خیلی ارزشمند است. آقای مروی در ادامه نیز از شما پشتیبانی خواهند کرد.

 

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *