کاروان زیر سایه خورشید به بام فرهنگی کرمان رسید

همزمان با دهه کرامت مردم شهرستان کوهبنان میزبان خادمان رضوی در قالب کاروان زیر سایه خورشید شدند.

همزمان با دهه کرامت، مردم بام فرهنگی استان کرمان شهرستان کوهبنان میزبان خادمان رضوی در قالب کاروان زیر سایه خورشید شدند.

خدام امام رضا (ع)، پس از حضور در بخش طغرالجرد و دیدار با امام جمعه و خانواده شهدا به دهستان جور کوهبنان وارد شدند و با خانواده شهید خدمت محسن‌توکلی دیدار کردند و در ادامه ضمن دیدار با خانواده شهید علی قهرمان با حضور در امامزاده سلیمانشاه (ع) کوهبنان به مقام شامخ شهیدان ادای احترام کردند و در مراسم جشن زیر سایه خورشید در صحن مطهر امام زاده سلیمانشاه (ع) شرکت کردند.

حجت الاسلام مرتضی جعفری، امام جمعه کوهبنان در مراسم جشن زیر سایه خورشید با تبریک دهه کرامت گفت: در این ایام مبارک، جشن پیروزی مردم ایران علیه جبهه کفر را هم داشتیم در حالی که از ماه‌ها قبل دشمنان خباثت‌ها کردند؛ اما مردم به عشق جمهوری اسلامی، مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و سردار دل‌ها در کنار صندوق‌های رای حضور پیدا کردند.

او افزود: در بحث ریاست جمهوری و شوراها، انتخاباتی در شان نظام اسلامی برگزار شد که رضایت شهدا را در پی داشت و در حقیقت با انتخابات ۲۸ خرداد، امید در وجود انقلابیون زنده شد.

حجت الاسلام جعفری تصریح کرد: در دهه تکریم‌ امامزادگان قرار داریم و امامزاده سلیمانشاه (ع) از جمله این بقاع متبرکه و قابل تکریم است؛ بنابراین جا دارد که مردم در ساخت رواق امام صادق (ع) در جوار امامزاده سلیمانشاه همت کنند.

او با بیان اینکه حدود ۲۴ هزار نفر در هنگام عبور امام رضا (ع) از نیشابور به استقبال حضرت (ع) آمدند و از ایشان درخواست حدیث کردند که امام (ع) حدیث سلسله الذهب را برای حاضران قرائت کردند، بیان داشت: اگر بخواهیم عزت و سربلندی ۲ سرا را کسب کنیم، باید همواره ولایت مدار باشیم و با جان و دل در کنار ولایت حرکت کنیم.

امام جمعه کوهبنان بیان داشت: ولایت فقیه در حقیقت ادامه ولایت ائمه اطهار (ع) است و حرکت در این مسیر باعث عزت و آبروی انسان است.

مراسم جشن زیر سایه خورشید در کوهبنان با تکریم امامزاده سلیمانشاه (ع) کوهبنان، قرائت فاتحه برای شهیدان، قرائت صلوات خاصه، مولودی خوانی، سخنرانی، افتتاح مهدالرضای قرآنی آستان قدس رضوی و غیره همراه بود.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *