برگزاری جشن زیر سایه خورشید در جوار مرقد مطهر سردار دل‌ها

همزمان با جشن‌های مردمی میلاد امام رضا (ع)، جشن زیر سایه خورشید در جوار مرقد مطهر سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در گلزار شهدای کرمان برگزار شد.

همزمان با جشن‌های مردمی میلاد امام رضا (ع)، جشن زیر سایه خورشید در جوار مرقد مطهر سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در گلزار شهدا کرمان با حضور خادمان و خادمیاران رضوی و اقشار مختلف مردم ولایت مدار کرمان برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام ناصر رفیعی، سخنران مراسم یکی از ویژگی‌های بارز امام رضا (ع) را گره گشایی از مردم عنوان کرد و گفت: عبادت صرفاً به نماز، روزه و حج خلاصه نمی‌شود و روش و سیره اهل بیت، گره گشایی از مردم بوده است.

او با اشاره به این فرمایش امام رضا (ع) که” هرکس گره‌ای از کار مردم بگشاید خداوند در روز قیامت گره از کارش می‌گشاید” انواع گره گشایی از مردم را رفع نیاز‌های ضروری و اولیه، نیاز‌های عمومی جامعه، گره گشایی با آبرو و اعتبار و گره گشایی معنوی عنوان کرد.

حجت الاسلام رفیعی در جوار مرقد مطهر سردار شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: یکی از ویژگی‌های بارز این شهید والامقام گره گشایی از کار مردم بود و عموم مردم این شهید را به عنوان رزمنده می‌شناسند؛ اما حاج قاسم به صورت آشکار و پنهان در مسیر گره گشایی از کار مردم گام برمی داشت.

او در بخشی دیگر از سخنانش، فضای مجازی را یک ظرفیت عالی به مثابه دانشگاه و کانون علمی معرفی کرد و افزود: از شما جوانان می‌خواهم که در جهت رشد خود از این ظرفیت استفاده بهینه داشته باشید.

او با گرامیداشت هفته قوه قضائیه افزود: یکی از ویژگی‌های مشترک شهید بهشتی و شهید سلیمانی نظم و استفاده بهینه از زمان بود در واقع می‌توان گفت که شهید سلیمانی راه شهید بهشتی را ادامه داد.

از سایر برنامه‌های این مراسم می‌توان به مولودی خوانی، به احتزاز درآوردن پرچم مطهر گنبد رضوی و برگزاری مسابقه و اهدای جوایز اشاره کرد.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
نظرات بسته شده است.