ایران زیر سایه خورشید؛
حضور کاروان‌های خادمان رضوی در ۲ هزار نقطه کشور

در دهه کرامت امسال، ۶۵ کاروان زیر سایه خورشید با اجرای ۱۱ هزار برنامه، جای جای ایران اسلامی را با شمیم معطر رضوی عطرآگین خواهند کرد تا همه دلدادگان حضرت رضا(ع)، با هر فاصله مکانی از حرم بهشتی حضرت در مشهدالرضا(ع)، از راه دور زائر این آستان باشند.

به گزارش ستاد خبری پانزدهمین دوره ی جشن های مردمی زیر سایه خورشید، همزمان با دهه کرامت، نشست خبری اعلام برنامه‌های کاروان‌های زیرسایه خورشید صبح امروز با حضور اصحاب رسانه برگزار و جزئیات آن تشریح شد.
ایجاد جریان زیارت در سراسر کشور

مدیر عامل مؤسسه جوانان بنیاد کرامت رضوی در این نشست گفت: کاروان‌های زیر سایه خورشید با هدف پیوند امت با امام رضا(ع) برنامه‌ریزی شده است و امکان زیارت از راه دور امام رئوف برای همه دلدادگان حضرت، هدف اصلی حرکت این کاروان‌هاست. مجتبی مختاری افزود: جشن‌های زیر سایه خورشید به دنبال ایجاد جریان زیارت در سراسر کشور و ارتباط با امام رئوف است، کاروان‌های زیر سایه خورشید نمادهای مانند پرچم‌های گنبد نورانی و بسته‌های متبرک رضوی را برای عاشقان آن حضرت به ارمغان می‌آورند و خادمان امام رئوف هم، نواهایی که زائران در حرم می‌شنوند را برای علاقه‌مندان زمزمه می‌کنند.
مختاری افزود: این کاروان ها علاوه بر انتقال حال و هوای حرم مطهر رضوی به نقاط مختلف کشور، در واقع پلی برای ایجاد اتحاد بین مردم است و مشاهده می کنیم که عاشقان امام رضا (ع) به صورت متحد، از کاروان های زیرسایه خورشید و خادمان حضرت استقبال می کنند.
سفر به ۲ هزار نقطه از ایران
مدیر عامل مؤسسه جوانان بنیاد کرامت رضوی با اشاره به آمار کاروان‌های امسال اظهار کرد: در دهه کرامت امسال ۶۵ کاروان با ۴۰ نوع برنامه طی ۱۱ روز به حدود ۲ هزار نقطه کشور سفر می‌کنند و در این ایام حدود ۱۱ هزار برنامه توسط خادمان اجرا می‌شود.
به نقاطی می‌رویم که اهالی آنجا امکان زیارت را کمتر دارند
وی افزود: سعی ما بر این است به نقاطی برویم که اهالی آنجا امکان حضور در مشهد را ندارند و یا کمتر دارند، همچون بیمارستان‌ها، خانه‌های سالمندان، زندان‌ها، مناطق مرزی و مراکز نظامی، علمی، دانشگاهی، حوزوی، ناوهای جنگی و همچنین حضور در جمع قبایل و عشایر مناطق دور افتاده و صعب‌العبور.
کمک به آزادی زندانیان و رهایی ده‌ها محکوم به اعدام 
مختاری به برخی برنامه‌های کاروان زیر سایه خورشید هم اشاره و اظهار کرد: برنامه اصلی این کاروان‌ها ایجاد فضای زیارتی در همه کشور است اما در کنار آن، خادمان امام رضا(ع) دیگر اقداماتی نظیر وساطت برای آزادی زندانیان، اطعام محرومان، توزیع بسته‌های معیشتی، جمع‌آوری کمک برای تهیه جهیزیه و دیگر اقدامات را انجام می‌دهند که در این راستا تاکنون چندین محکوم به اعدام بخشیده شده و به زندگی بازگشته اند.

گسترش فعالیت کاروان‌ها در پی حتک حرمت اخیر
مدیرعامل مؤسسه جوانان آستان قدس رضوی همچنین گفت: امسال تحت تأثیر هتک حرمتی که به آستان مقدس امام رضا(ع) صورت گرفت، تلاش می‌کنیم فعالیت‌ها را گسترده تر انجام دهیم و با شعار «ایران زیر سایه خورشید» در نقاط مختلف کشور حضور یافته و عشق و ارادت مردم ایران اسلامی به امام هشتم(ع) را به نمایش بگذاریم.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
نظرات بسته شده است.