ترامپ از شرایط بد اقتصادی، سوء استفاده کرد / دوره کدخدایی آمریکا تمام شده است

کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه دوره کدخدایی آمریکا تمام شده است، بیان کرد: اینکه در کشور هنوز سیاستمدارانی معتقد به کدخدایی آمریکا در جهان هستند، بسیار بد است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موسسه جوانان آستان قدس رضوی، فؤاد ایزدی در نشست بزم اندیشه با عنوان «ظهور ترامپ، افول آمریکا» که در مؤسسه جوانان قدس رضوی برگزار شد، با اشاره به اینکه تاکنون در تاریخ آمریکا سابقه نداشته که کسی رئیس جمهور شود که هیچ تجربه سیاسی نداشته باشد، عنوان کرد: ترامپ از جوانی تا زمانی که برای ریاست جمهوری آمریکا نامزد شد، به تجارت می‌پرداخت بنابراین با توجه به اینکه تجارت و بازرگانی در آمریکا به خصوص در نیویورک فعالیتی ساده و راحت نیست، بی‌تردید این شخصیت به قول برخی از مردم «دیوانه» نیست.

وی با اشاره به اینکه نوع حرف زدن ترامپ یکی دیگر از ویژگی‌های وی محسوب می‌شود گفت: ترامپ مثل رئیس جمهورها صحبت نمی‌کند و شاید برای همین میان مردم آمریکا محبوبیت دارد.

استاد مطالعات اجتماعی با اشاره به اینکه آمریکایی‌های پول‌دار فساد بسیار زیادی دارند، به طوری‌که تلویزیون نیز نمی‌تواند اخبار آن‌ها را نشان دهد، بیان کرد: ترامپ حوزه داخلی واشنگتن را فاسد برشمرد و اعلام کرد در این شهر سیاستمدار خرید و فروش می‌شود، بنابراین از مردم خواست به وی رأی دهند تا این وضعیت را اصلاح کند.

ایزدی افزود: از نظر فکری ترامپ به جریان فکری معتقد به کوچک شدن دولت و هزینه‌های کمتر مرتبط است و این امر سبب مخالفت با جنگ می‌گردد که به‌عنوان رویکرد سیاست خارجی وی محسوب می‌شود.

کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه افرادی که به ترامپ رأی دادند از نظر زندگی، اقتصاد و محل سکونت بسیار سطح پایین بودند، بیان کرد: در حال حاضر آمریکا به شدت دوقطبی شده است و مردم به بانک‌ها بسیار مقروض شده‌اند.

ایزدی با تأکید بر اینکه ترامپ معتقد است آمار بیکاری اعلام شده غلط است و آمارهای رسمی را زیر سؤال می‌برد متذکر شد: این شعارها سبب شد تا مردم به خصوص بیکاران خوشحال شوند و به ترامپ رأی دهند.

وی با بیان اینکه رسانه‌های آمریکا سال‌هاست که اسلام‌ستیز هستند، افزود: ترامپ بعد از انتخاب رسماً اعلام کرد که مسلمانان را به این کشور راه نمی‌دهد.

استاد مطالعات دانشگاه با اشاره به اینکه در حال حاضر اقتصاد در سیستم سرمایه‌داری آمریکا با مشکلات بسیاری روبه‌رو است، گفت: مشکل شدن شرایط اقتصادی سبب شد تا مردم دنبال منجی باشند که حرف آن‌ها را بگوید و ترامپ نیز از احساسات غیرواقعی و پیشینه نژادپرستی مردم سوء استفاده کرد.

ایزدی با اشاره به ظهور اقتصادهای نوظهور در جهان یادآور شد: جوامع مذهبی‌تر امکان پذیرش مقاومت در برابر مشکلات اقتصادی را بیشتر دارد اما در کشورهای سرمایه‌داری به دلیل نبود مذهب، مردم نمی‌توانند شرایط را تحمل کنند.

وی با اشاره به اینکه سه چهارم مردم آمریکا معتقد هستند که ترامپ منافع آمریکا را تهدید می‌کند اضافه کرد: در حالی برخی از سیاسیون کشور ما به آمریکا اعتماد می‌کنند که مردم این کشور به رئیس جمهور خود بی‌اعتماد هستند.

کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه دوره کدخدایی آمریکا تمام شده است، بیان کرد: اینکه در کشور ما یکی از سیاسیون هنوز معتقد است آمریکا کدخدای جهان محسوب می‌شود، بسیار بد بوده و این امر ناشی از عدم مطالعه وی است.

ایزدی با تأکید بر اینکه خود کم‌بینی به شدت به کشور ضربه می‌زند، ادامه داد: بی‌تردید، کشورهایی که به نظر ما وضعیت‌شان بهتر از ایران بوده، اتفاقاً بدتر است.

استاد مطالعات اجتماعی تأکید کرد: ایران علاوه‌بر برخورداری از ظرفیت امنیت، برای تأمین امنیت هم به هیچ کشوری نیاز ندارد.

یادآوری می‌شود، سلسله نشست‌های «بزم اندیشه» به منظور آگاه‌سازی نسل جوان با موضوعات فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی روز، از طریق دسترسی مستقیم به اساتید و صاحب نظران تراز اول ملی به همراه پرسش و پاسخ حضوری، به همت موسسه جوانان آستان قدس رضوی برگزار می‌شود

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
نظرات بسته شده است.