حرم امام رضا(ع) با حضور عاشقان رضوی گلباران می شود

رجب پور گفت: جشن میلاد امام جواد(ع) در سال جاری با حضور میهمانان خارجی و خانواده شهدای مدافع حرم، در سطح بین المللی برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موسسه جوانان آستان قدس رضوی، به نقل از خبرگزاری رسا، نشست خبری دبیر ستاد مردمی جشن های میلاد امام جواد(ع)، پیش از ظهر امروز با هدف اعلام برنامه های این ستاد در آستانه فرارسیدن میلاد با سعادت امام جواد(ع) برگزار شد.

مهدی رجب پور، مدیر کانون فرهنگی جوادالأئمه ضمن گرامیداشت فرارسیدن ایام مبارک ماه رجب، میلاد امام جواد(ع) را فرصت مناسبی برای معرفی سیره اهل بیت(ع) در برنامه های تدارک دیده شده به مناسبت انتخاب مشهد مقدس به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال ۲۰۱۷ دانست و اظهار کرد: نسبت به معرفی مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام و ایران اسلامی باید از فرصت انتخاب این شهر به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام به خوبی استفاده کنیم.

وی افزود: امام رضا(ع) فرمودند «امام جواد(ع) با برکت ترین مولود جهان اسلام است» و این در حالی است که ما توجه درخور شأن ایشان به ولادت ایشان نداشته ایم و ممکن بود که بهتر از این بتوان برنامه ریزی کرد.

مدیر ستاد مردمی جشن های میلاد امام جواد(ع) به اقدامات این ستاد برای برگزاری هرچه با شکوه تر جشن میلاد آن حضرت اشاره و خاطرنشان کرد: با فرهنگسرای امت، جامعه المصطفی و دبیرخانه مشهد ۲۰۱۷ هماهنگی ایجاد شده که میهمانانی از اقصی نقاط جهان در ویژه برنامه های میلاد امام جواد(ع) حضور پیدا کنند و تا این لحظه حضور میهمانانی از کشورهای افغانستان و هندوستان قطعی شده است.

رجب پور گفت: هیأت و کانون جواد الأئمه با عنایت به این که در شهر امام هشتم(ع) واقع شده، رسالت خاصی برای خود قائل است و امیدواریم سایر مجموعه های فرهنگی نیز هرکدام برای یکی از ائمه اطهار این رسالت را برای خود تعیین کنند.

وی در ادامه به بیان جزئیات برنامه های میلاد امام جواد(ع) پرداخت و اظهار کرد: اقشار گوناگون مردم مشهد، ۱۸ فروردین ماه همزمان با نماز مغرب و عشاء در عرصه میدان شهدا تجمع خواهند داشت و مراسم جشن میلاد امام جواد(ع) با برنامه های مختلفی در عرصه میدان شهدا برگزار خواهد شد و سپس به سمت بارگاه منور رضوی حرکت خواهند کرد و در یکی از رواق های حرم مطهر این جشن به خاتمه خواهد رسید.

دبیر ستاد مردمی جشن های میلاد امام جواد(ع) با اشاره به فعالیت های کانون جوادالأئمه در راسای ترویج ازدواج آسان میان جوانان، افزود: امسال در مراسم اصلی جشن میلاد امام جواد(ع)، مراسم عقد ۴۴ زوج جوان کرمانی که بیشتر آن ها تاکنون موفق به زیارت امام هشتم(ع) نشده اند را برگزار می کنیم و این عزیزان سه روز میهمان کانون جوادالأئمه(ع) خواهند بود.

رجب پور «دیدار با نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی» و «تهیه ویژه نامه سراج» را از دیگر برنامه های این ستاد در سالروز ولادت امام جواد(ع) خواند و تأکید کرد: ما به دنبال این هستیم که هیچ شهروند مشهدی از جشن ولادت امام جواد(ع) بی خبر نماند و در شهر امام رضا(ع) با نام فرزند ایشان اتفاق مبارکی صورت پذیرد. پیش بینی می کنیم حدود ۱۰ هزار نفر در این ویژه برنامه حضور پیدا کنند.

وی در پایان با تأکید بر این که جشن میلاد امام جواد(ع) در سال جاری با حضور میهمانان خارجی و خانواده شهدای مدافع حرم، در سطح بین المللی برگزار خواهد شد، به رویکرد این ستاد برای آینده اشاره کرد و گفت: برنامه ریزی کرده ایم که سال آینده جشن میلاد امام جواد(ع) را به طور همزمان در مشهد و کاظمین برگزار کنیم.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
نظرات بسته شده است.