گزارش/ کاروان‌ زیر سایه خورشید به مسجد مقدس جمکران رسید

به گزارش ستاد خبری دهمین دوره جشن‌های مردمی و بین‌المللی «زیر سایه خورشید»، کاروان خدام‌ بارگاه منور رضوی، در دومین روز حضور خود در استان قم در مسجد مقدس جمکران حضور پیدا کرد.

زائران جمکران که از گوشه گوشه ایران به زیارت و بیعت با امام زمانشان به این مسجد آمده بودند، با خبر شدند که از کوی شاه طوس پیغامی در راه است و نشانه ای فرستاده شده. همه از دقایقی قبل به سوی درب ورودی اصلی مسجد رفته و به انتظار و استقبال ایستادند.

اندکی بعد خدام آستان رضوی با پرچم متبرک و لباس خادمی حضرت به میان جمعیت آمدند.

دیگر انتظار عاشقان اهل بیت به پایان آمده بود و زن و مرد، پیر و جوان، کوچک و بزرگ تبرک می جستند به پرچم و نفس می کشیدند عطر بهشتی حرم را.

همه با چشم های بارانی و دل های پرکشیده، به سوی مسجد قدم بر می داشتند و براستی کنون چه فرقی بود بین این قدم ها در این صحن و سرا و یا قدم های زوار در صحن رضا(ع)؛ مگر نه این است که پای دل مهم است و حضور با قلب و جان در پیشگاه امام!

همه بر روی فرش های سبز مسجد نشستند و نگاه های تشنه شان را سیراب از سبزی و نور پرچم رضوی می کردند و اشک های شان را جاری. حال و هوای همه رضایی شده بود که خدام هم همراه با زوار منقلب شده بودند. می گفتند گویی کنون در حرم هستیم و حضور و نگاه حضرت را احساس می کنیم….

آن گاه همه به احترام ایستادند به سوی باب الرضای مسجد مقدس جمکران و صلوات خاصه ی حضرت را خواندند و بند دل هایشان را به پنجره های ضریح گره زدند. خدام از کرامات حضرت بر زائران کویش می گفتند و زوار لبریز از مهر و رأفت امام می شدند.

و این شور و شوق بی مثال برخاسته از قلوب زائران در این مکان عجیب نبود که اینجا وعده گاه فرزندی از فرزندان علی بن موسی است و پایگاه موعودی که علی بن موسی(ع) هم چشم به راه آمدنش داشت. به امید روزی که نشانه ای از کوی مهدی زمان، پیغامی از آمدن امام عصرمان و ظهور هر چه زودترش به گوش همگان برسد.

 

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
نظرات بسته شده است.