۴ شهرستان خراسان جنوبی میزبان کاروان خدام رضوی می‌شوند

مدیر جمعیت جوانان سرزمین خورشید خراسان جنوبی گفت: چهار شهرستان نهبندان، سربیشه، طبس و بیرجند امسال میزبان کاروان خدام رضوی خواهند بود.

حامد عرب زاده  ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران گفت: کاروان زیر سایه خورشید، هفتم مرداد ماه وارد خراسان جنوبی شده و به مدت یک هفته مهمان این استان هستند.چهار شهرستان نهبندان، سربیشه، طبس  و بیرجند میزبان کاروان خدام رضوی می شوند، همچنین این کاروان در روستاهای بندان، خانشرف، چاهداشی و اسدآباد شهرستان نهبندان حضور می یابند.

وی در ادامه گفت: این خدام در طول هفته در مناطق عشق آباد و دیهوک در طبس، درح وچنشت در سربیشه، آرین شهر و شوسف حضور خواهند داشت. رونمایی از ضریح «سید حامد علوی» در روستای چنشت در هشتم مردادماه جاری یکی از برنامه های این خدام خواهد بود.

مدیر جمعیت جوانان سرزمین خورشید خراسان جنوبی اظهار داشت: دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی، دیدار با استاندار خراسان جنوبی و فرمانداران شهرستان های میزبان، دیدار با خانواده های شهدا، دیدار با سربازان و زندانیان و دیدار با بیماران در بیمارستان ها را از جمله برنامه های کاروان رضوی است . حضور در نماز جماعات، برگزاری جشن زیر سایه خورشید و حضور در پخش زنده صدا و سیما را از دیگر برنامه های خدام رضوی در استان است.

وی به محصولات اشاره‌ای داشت و تصریح کرد: سه نفر از خدام رضوی و یک مبلغ جوان مهمان خراسان جنوبی خواهند شد، یک خادم به عنوان مداح، یک خادم به عنوان حامل پرچم و یک خادم نیز به بیان سخنوری و کرامات امام رضا (ع) می پردازند. ۵۰ هزار بسته نمک متبرک در دیدار ها و مراسمات و همچنین دو هزار نبات در بیمارستان ها، ۱۰ هزار عکس رومیزی و پوستر در ادارات، ۲۰ هزار بسته فرهنگی توزیع می شود.

حامد عرب زاده در پایان گفت: برای اولین بار کمپین «یک جهان مهربانی» با استقبال گسترده مردمی در راستای معرفی برنامه های خدام رضوی در استان راه اندازی شده است. افتتاح مسجد محمد امین(ص)، غبارروبی گلزار شهدا، برگزاری جشن زیر سایه خورشید و دیدار با نماینده ولی فقیه در استان از برنامه های محوری این کاروان خواهد بود. سال گذشته بیش از ۴۰ هزار نفر مخاطب برنامه های خدام رضوی در استان بودند که امید است این میزان در سال جاری افزایش یابد.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
نظرات بسته شده است.