آیت‌الله علم‌الهدی: بصیرت توام با فعالیت‌های انقلابی و تشکلی اصل اساسی نظام اسلامی است

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و امام جمعه مشهد مقدس گفت: مجاهدین فی سبیل الله که بصیرت در درون یکایک آنان موج می‌زند باید با فعالیت انقلابی در هر نقطه دنیا، مردم پیرامون خود را به سوی حاکمیت الله دعوت کنند و هرکس در این راه با آنان مقابله کرد با متحدترین شکل ممکن با آن روبه رو شوند.
به گزارش ستاد خبری اجلاسیه بین المللی جوانان رضوی، آیت الله سید احمد علم الهدی صبح امروز در آیین افتتاحیه این اجلاسیه ضمن تبریک ولادت با سعادت امام حسن عسکری(ع)، اظهارداشت: تقارن امروز به عنوان روز ولادت امام یازدهم (ع) با خاطره افتخار آفرین حماسه ۹ دی که نمایشگاهی از وابستگی و تدین مردم ما به مقام ولایتی بود که صلاحیت این مردم، جامعه و نظام را به ذات مقدس صاحب الزمان(عج) ثابت می کند.
وی افزود: خداوند متعال همواره در آیات مختلف پیغمبر را رهنمود داده است که خط و مشی خود را همواره مشخص و ثابت بدار چراکه این خط و راه باید با بصیرتی که در دل دارد مردم را به سوی خداوند متعال سوق دهد.
آیت الله علم الهدی خاطرنشان کرد: در دنیای کنونی، ما در میان دکترین سیاسی خاصی قرار گرفته ایم که جوامع لیبرال دموکرات آن را اداره می کنند، در این دکترین مجموعه‌های مختلف سیاسی در قالب تشکل و یا حزب و گروه مشغول به فعالیت می‌شوند و در نتیجه جامعه‌ای مدنی تشکیل می دهند، ولی اگر این فراد به صورت فردی فعالیت کنند به تجمعات فرد فرد و گروه گروه تبدیل می‌شوند.
امام جمعه مشهد در ادامه گفت: امروز در دنیای سیاست، سیاستی که از دل آن یک استکبار بدتر از قرون وسطی به وجود آمده سعی شده است تا ضد ارزش ها را ترویج دهند، بنابراین دکترین سیاسی این کشورها جامعه مدنی را ارزش و جامعه شبکه ای را ضد ارزش می‌دانند.
وی افزود: اسلام دین آزادی اندیشه و آزادی عقیده است و نمی توان بصیرت، فعالیت فردی و شفافیت را از آن گرفت و افراد را اسیر حزب و تشکل کرد.
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با اشاره به اینکه خط سیاسی امروز حاکم بر جریان سکولار و غرب این است که فعالیت‌ها در قالب حزب و گروه شکل گیرد تا لیدرهای این گروه ها به افکار و عقاید افراد دسترسی مستقیم داشته باشند، تصریح کرد: هرکدام از حاضرین این اجلاسیه نماینده متدینین و سیاست ورزان یک منطقه در کشور و شهر خود هستند باید به این موضوع آگاه باشید که در میان تمامی مشاغل زندگی این موقعیت را برای خود انتخاب کردید تا دنیا را به سمت خدا و پیغمبر دعوت کنید و با شناخت کامل از دشمن و با بصیرتی که دارید راه رسیدن به حق تعالی را در پیش گیرید.
وی خطاب با نمایندگان تشکل‌های جوان رضوی حاضر در این اجلاسیه خاطرنشان کرد: امروز شما نمایندگان با بصیرت رضوی باید دشمن را به درستی بشناسید و راه‌های مقابله با آنان را در پیش گیرید و تا حاکمیت خدا را بر دنیا حاکم کنید تا تمام دنیا خط الی الله را با عمق وجود خود درک کنند.
آیت الله علم الهدی تاکید کرد: اگر این بصیرت در وجود تک تک ما وجود نداشته باشد در مقابل دشمن شکست خواهیم خورد، امروز خط ما این است که دنیا را به سمت حاکمیت الله و خدا سوق دهیم، چراکه همین بصیرت به ما امر کرده است که نه تنها تفکر مدنی بلکه توده ای بودن را هم قبول نداشته باشیم و تنها باید جامعه ما با تفکر ولایی و الهی فعالیت‌های تشکلی انجام دهد.
وی افزود: مجاهدین فی سبیل الله که بصیرت در درون یکایک آنان موج می‌زند باید با فعالیت انقلابی در هر نقطه دنیا مردم پیرامون خود را به سوی حاکمیت الله دعوت کنند و هرکس در این راه با آنان مقابله کرد با متحدترین شکل ممکن با دشمن مقابله کنند.
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و امام جمعه مشهد مقدس بیان کرد: امروز فرانسه به عنوان یکی از نمایندگان اروپا همراه با دشمن اصلی ما، یعنی آمریکا است ولی متاسفانه ما برای حاکمان این کشور فرش قرمز پهن کرده‌ایم، اگر قرار باشد جریان های ما به این موضوع آنقدر بی توجه باشند که این کشورها مشکل بانکی و یا هر مشکل دیگر کشور ما را به دست برداشتن از قدرت دفاعی‌مان ربط دهند، باید بی توجهی خود را اصلاح کنند.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
نظرات بسته شده است.