رئیس حزب حرکت اسلامی ملت افغانستان: فرهنگ دینی باید در قالب حرکت‌های مردمی ترویج شود

رئیس حزب حرکت اسلامی ملت افغانستان گفت: اگر بناست در نتیجه ترویج فرهنگ دینی گام برداشته شود قطعا باید حرکت های مردمی به این عرصه ورود کرده و نقش آفرینی کنند.

به گزارش ستاد خبری اجلاسیه بین المللی جوانان رضوی، آیت الله سید محمد هادی از شخصیت های برجسته جهان اسلام که به منظور شرکت در گردهمایی تشکل های مردمی همکار آستان قدس رضوی به مشهد سفر کرده است، هنگام ورود به فرودگاه شهید هاشمی نژاد اظهار کرد: اقدام آستان قدس رضوی در برگزاری نخستین اجلاسیه جوانان رضوی قابل تقدیر است.

وی افزود: برگزاری این گردهمایی با حضور تشکل های مردمی و فعالان حوزه فرهنگ رضوی بستر تبادل نظر و انتقال تجربیات را به خوبی فراهم کرده و فرصت بسیار مناسبی برای هم افزایی و ارتقای سطح همکاری ها به شمار می رود.

رئیس حزب حرکت اسلامی ملت افغانستان تصریح کرد: امیدواریم از ظرفیت گردهمایی تشکل های مردمی همکار آستان قدس رضوی برای توسعه فعالیت های فرهنگی با مشارکت مردم در بخش های مختلف استفاده شود.

وی با بیان اینکه نقش مردم در فعالیت های فرهنگی و مذهبی باید پررنگ باشد، ادامه داد: برای ترویج فرهنگ و سیره اهل بیت(ع) باید از ظرفیت تشکل های مردمی استفاده شود که این مسئله از سوی آستان قدس رضوی به خوبی درک شده و مورد توجه قرار گرفته است.

سید محمد هادی تاکید کرد: طرح زیرسایه خورشید که در سال های اخیر با استقبال بسیار خوب مردم و تشکل ها برگزار شده، در حوزه ترویج فرهنگ و سیره حضرت رضا(ع) اثرگذاری ویژه ای داشته است.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
نظرات بسته شده است.